5 kwietnia 2023

Petting dla każdego, czyli jak dogodzić swojemu partnerowi!

Seks bez penetracji, czyli petting, przez wiele lat uważany był za alternatywę dla tradycyjnego stosunku w przypadku osób niedojrzałych. Dziś jednak coraz więcej par z wieloletnim stażem decyduje się na taką właśnie formę zbliżenia, która wcale nie musi być gorsza od zwykłego stosunku seksualnego. Co to jest petting i w jaki sposób należy do niego podejść?

Czym jest petting i kiedy warto się na niego zdecydować?

Petting to, najprościej rzecz ujmując, stosunek bez penetracji. Oznacza to, że partner nie wprowadza członka do pochwy partnerki – dochodzi jedynie do zbliżenia, którego kwintesencją jest dotykanie intymnych części ciała partnera. Petting to doskonały sposób na podtrzymanie relacji seksualnej, a także jej ożywienie. Pary najczęściej decydują się na niego, gdy stosunek w tradycyjnej formie nie jest możliwy bądź pożądany przez którąś z osób. Pieszczoty sprawdzają się zwłaszcza:

  • w przypadku strachu przed zajściem w ciążę,
  • przy braku doświadczenia seksualnego,
  • przy problemach zdrowotnych uniemożliwiających odbycie normalnego stosunku,
  • u osób poszukujących sposobów na urozmaicenie życia seksualnego.

Czy przez petting można zajść w ciążę?

Wiele kontrowersji budzi pytanie, czy przez petting można zajść w ciążę? Przez ekspertów ten rodzaj pieszczot nie jest i nigdy nie był uznawany za metodę antykoncepcji, choć w społeczeństwie pokutuje przeświadczenie, że petting jest całkowicie bezpieczny. Tymczasem warto mieć świadomość, że przeniesienie ejakulatu w jakikolwiek sposób do pochwy, na przykład na palcu, powoduje gwałtowny wzrost ryzyka zajścia w ciążę. Odpowiedź na pytanie, czy można zajść w ciążę bez stosunku, brzmi: tak. Nie są to co prawda częste przypadki, jednak w przypadku braku chęci posiadania potomstwa należy wziąć pod uwagę również taką ewentualność. Stosunkowo bezpieczny wydaje się natomiast seks oralny, który przez wielu ekspertów uznawany jest za jedną z odmian pettingu.

Czy petting to grzech?

Seks pozamałżeński uznawany jest przez kościół katolicki za grzech, podobnie jak jakiekolwiek inne formy zaspokajania popędu seksualnego. Tymczasem pieszczoty w małżeństwie, zgodnie z ogólnymi interpretacjami, nie są już postrzegane w ten sposób. Pary mogą się na nie zdecydować na przykład w czasie dni płodnych, gdy stosują metodę kalendarzyka. Czy trzeba spowiadać się z pieszczot? Otóż jeśli mają one miejsce w małżeństwie, nie. Natomiast w przypadku, gdy para, która nie zawarła związku małżeńskiego, zaspokaja się w ten sposób, konieczna staje się spowiedź.

Jak urozmaicić pieszczoty?

Petting od pewnego czasu postrzegany jest nie jako sposób zdobywania pierwszych doświadczeń seksualnych, a możliwość urozmaicenia nawet w przypadku wieloletnich par. Pieszczoty mogą odbywać się w sposób tradycyjny, pocierając dłońmi o genitalia partnera. Z pewnością warto zacząć od takich doznań, które dają możliwość poznania się na nowo. Niemniej jednak petting, jak każda forma zbliżenia, może po pewnym czasie zwyczajnie się znudzić. W takim przypadku z pomocą przychodzą różnego rodzaju gadżety, w tym zabawki erotyczne, po które zdecydowanie warto sięgnąć. Doskonałym rozwiązaniem będą też żele intymne zwiększające doznania, które dodatkowo pomagają poradzić sobie z suchością skóry w okolicach intymnych. Dobrym pomysłem będą również eksperymenty z kostkami lodu bądź bitą śmietaną. W rzeczywistości petting daje mnóstwo możliwości, stając się sposobem na ożywienie nudy w sypialni. Im więcej kreatywności, tym lepsze doznania partnera, a jednocześnie sposób na zaskoczenie go. Co ciekawe, petting pomaga też urozmaicić niezbędny element stosunku, jakim jest gra wstępna. Wiele par praktykuje go, nie zdając sobie z tego sprawy. Petting można również połączyć z neckingiem, który odnosi się do pieszczenia głównie górnej partii ciała. Wbrew pozorom tam również znajduje się sporo stref erogennych, dlatego nie warto ograniczać się wyłącznie do genitaliów partnera. Szyja, klatka piersiowa czy kark – te części ciała dają wiele możliwości, jeśli chodzi o podkręcenie temperatury w sypialni.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści