30 sierpnia 2023

Najlepszy sposób na urządzenie stylowego, małego salonu fryzjerskiego

Niewielkie przestrzenie nie muszą oznaczać niefunkcjonalności. Przed wyborem lokalu na salon fryzjerski poza metrażem zwróć uwagę na lokalizację oraz rozkład pomieszczenia. W niewielkim salonie fryzjerskim nie może zabraknąć dużych otworów okiennych, przez które wpadnie światło dzienne oraz miejsca, w którym wygodnie zorganizujesz strefę mycia głowy i włosów. Ważne, by lokal mógł spełnić wymogi sanitarne oraz by był w pełni funkcjonalny dla Ciebie i Twoich klientów. 

Nowoczesny mały salon fryzjerski – podstawowe zasady

W niewielkim salonie fryzjerskim możesz stworzyć niepowtarzalną atmosferę nowoczesnego i stylowego miejsca, do którego klienci będą regularnie zaglądali. Nowoczesność oznacza prostotę form i ograniczenie liczby dodatków. Nowoczesny styl, w którym dominują ponadczasowe kolory, przede wszystkim biel i czerń świetnie sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni. Wybierz kompaktowe urządzenia oraz nieduże, proste w stylistyce meble. Wyposażenie w urządzenia warto zamknąć w szafkach, podobnie jak używane przy zabiegach kosmetyki. Jeśli klientka zapyta, jak dobrać kolor farby możesz otworzyć szafkę, w której znajdziesz produkty do porównania. Zadbaj o ergonomię, dzięki której praca w małym salonie nie będzie trudna i stresująca.

Jak urządzić mały salon fryzjerski – sprawdzone pomysły

Pozwól sobie i swoim klientom na wrażenie przestronności. Nie przesłaniaj dużych otworów okiennych, wyposażenie dobierz w prostych kształtach i jasnych kolorach. Świetnie sprawdza się biel i pastelowe lub szare dodatki. Nadaj wnętrzu dynamiki i naturalności z pomocą kilku zielonych roślin. Wybierz niewielką recepcję fryzjerską i kompaktową stację mycia głowy. Podobnie z urządzeniami. Zabiegi takie jak keratynowe prostowanie włosów możesz wykonywać swobodnie dzięki zaplanowaniu układu wnętrza. Poczekalnia dla klientek nie musi być przestronna. Wystarczy niewielka kanapa i mały, niski stolik. Ocieplaj wnętrze niewielką ilością dodatków w ciepłych odcieniach i nie rezygnuj z ekspozycji swoich dyplomów. W ten sposób wzmocnisz profesjonalny efekt wystroju. Konsole fryzjerskie z lustrem nie muszą być masywne. Postaw na nowoczesny minimalizm.

Salon fryzjerski wystrój wnętrza – czego nie może zabraknąć?

W pracy fryzjera poza znakomitym kontaktem z klientem oraz umiejętnościami liczy się dobór odpowiednich narzędzi  produktów pielęgnacyjnych. By mieć je pod ręką i sprawnie oraz w odpowiednim czasie realizować strzyżenie i zabiegi fryzjerskie koniecznie zadbaj o wyposażenie salonu w mobilne wózki fryzjerskie. Jeśli klientka zdecyduje, że poza koloryzacją chciałaby przystrzyc grzywkę, by dobrze układała się na boki, warto mieć przy sobie wózek z niezbędnymi narzędziami. Wtedy zyskujesz pewność siebie, oszczędzasz czas i energię na poszukiwanie sprzętu i nie musisz przemieszczać się po pomieszczeniu. W małym, nowoczesnym salonie nie może zabraknąć kącika kawowego z wysokiej jakości ekspresem ciśnieniowym. Wybierz mniejszą wersję, jednak nie oszczędzaj na jakości. Klienci docenią smak świeżo palonych ziaren kawy, które umilą oczekiwanie, a ekspres stanie się stylowym elementem wyposażenia salonu.

Co jest ważne w wystroju małego salonu fryzjerskiego?

Podobnie jak w codziennej rutynie pielęgnacyjnej włosów, polegającej na delikatnym oczyszczaniu, dokładnym nawilżaniu, odżywianiu i olejowaniu włosów w aranżacji salonu fryzjerskiego ważna jest jakość, trzymanie się jednej linii produktów oraz dokładne planowanie. Małe pomieszczenia nie lubią zróżnicowania i bałaganu. Staraj się zaaranżować wnętrze w stylu, który odpowiada Twojemu gustowi i sprawdza się na niewielkiej przestrzeni. Regularnie sprzątaj salon. Zadbaj o wyraźne rozdzielenie stref roboczych w pomieszczeniu. Blisko wejścia powinna znaleźć się mała poczekalnia z sofą, następnie recepcja i stanowiska z fotelami i konsolami fryzjerskimi. Dalej może znaleźć się stacja mycia włosów oraz toaleta. Zaplecze nie powinno być widoczne. Pamiętaj, aby w małym wnętrzu zachować dużo naturalnego światła i urządzić je z zastosowaniem jasnych barw.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Powiązane treści