14 października 2021

Jak dobrać kolor farby do włosów? Nasze porady

Postanowiłaś zmienić coś w swoim wyglądzie? Znudził Ci się aktualny kolor włosów? Zdecydowałaś się na domową koloryzację? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze farby do włosów, aby uzyskać efekt jak z salonu fryzjerskiego!

Jaki kolor farby do włosów wybrać?

Farbowanie włosów w domu wcale nie musi być trudne. Co więcej, przy odrobinie wprawy można uzyskać taki sam efekt, jak po wizycie u fryzjera. Wybierając kosmetyk do koloryzacji włosów, szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • rodzaj włosów,
  • typ urody,
  • kolor oczu.

Włosy cienkie i delikatne najlepiej prezentują się w jasnych blondach i naturalnych brązach. Posiadaczki grubych i gęstych włosów mogą pozwolić sobie na wszelkiego rodzaju wyraziste kolory. Jeżeli chcesz uzyskać subtelny efekt koloryzacji, wybierz farbę o 2-3 tony jaśniejszą lub ciemniejszą od naturalnego koloru włosów.

Kolor włosów a typ urody

Wyróżniamy cztery podstawowe typy urody – wiosnę, lato, jesień i zimę. U wiosen najlepiej sprawdzą się odcienie ciepłe, takie jak miodowe blondy, złociste brązy i czerwienie. Pani Lato najkorzystniej będzie prezentować się w kolorach popielatych. W przypadku kolejnego typu urody, czyli jesieni najlepszym wyborem będą ciepłe odcienie brązu. Urodę Zim dobrze podkreślą kolory takie jak mahoń czy fioletowo-czerwony.

Kolor włosów a kolor oczu

Zastanawiasz się, jaki kolor włosów najlepiej pasuje do zielonych oczu? Będą to przede wszystkim odcienie rudego oraz miedziane i głębokie brązy. Z kolei chłodne odcienie blondu idealnie podkreślą niebieski kolor tęczówki. Natomiast do brązowych oczu dobrze pasować będą wszelkiego rodzaju odcienie brązów – od popielatych po kasztanowe.

Bezpieczna koloryzacja włosów w domu. Jaką farbę wybrać?

Koloryzacja, która nie niszczy włosów? To możliwe! Wystarczy tylko, że wybierzesz naturalną farbę do włosów, wyprodukowaną na bazie ekstraktów roślinnych, które chronią i pielęgnują włosy jak np. Color&Soin. Ich formuła pozbawiona jest m.in. amoniaku, parabenów, rezorcyny i silikonów, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Naturalne farby do włosów nie niszczą włosów i idealnie nadają się dla osób z wrażliwą skórą głowy.

Jak dbać o włosy farbowane?

Na koniec kilka słów o pielęgnacji włosów poddawanych zabiegowi koloryzacji. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się delikatne szampony do włosów farbowanych oraz odżywki, które nie tylko zadbają o odpowiedni poziom nawilżenia pasm, ale także przedłużą trwałość koloru. Codzienną pielęgnację, warto uzupełnić o intensywnie odżywiającą i regenerującą maskę, również do włosów farbowanych.

Materiał sponsorowany.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści