30 stycznia 2022

Pielęgnacja w studiu urody o każdej porze roku

Zima to szczególnie trudna pora dla naszej skóry. Szczególnie daje o sobie znać na powierzchni dłoni, czy na delikatnej skórze twarzy. To takie części ciała, które szczególnie często są eksponowane na mroźny wiatr. Jeśli na twarzy dodatkowo noszona jest maseczka do ochrony przed zanieczyszczeniami i wirusami, ciepłe powietrze osadzające się na skórze zdecydowanie nie pomaga podczas mroźnej pogody. Dlatego właśnie szczególnie zimą warto korzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych w studiu urody.

Kosmetyka upiększająca czy pielęgnacyjna?

Na jakie zabiegi ferowane przez profesjonalny salon kosmetyczny w Rzeszowie warto postawić? Czy będą to zabiegi upiększające, takie jak stylizacja rzęs i brwi, a także wykonywanie makijażu permanentnego oraz innych zabiegów z użyciem kosmetyków kolorowych? Czy może lepiej wybrać solidną pielęgnację? Te dwie sprawy to nie alternatywy, gdyż bez właściwej pielęgnacji nie ma efektywnego upiększania. Na nic zda się makijaż wykonany z użyciem drogich kolorowych kosmetyków, jeśli cera będzie zmęczona i podrażniona. Dlatego pielęgnację należy dobierać z głową. Jak to obić? Powinna być dopasowana nie tylko do wieku i rodzaju cery, ale też powinna uwzględniać np. porę roku. Inne zabiegi potrzebne są twojej skórze podczas mroźnej zimy, a inne po letniej ekspozycji na silne słońce i słoną morską wodę.

Kiedy zdecydować się na wizytę w studiu urody?

Ważna jest nie tylko znajomość kondycji i potrzeb skóry. Warto też zastanowić się nad porą wykonania zabiegu – niektóre zabiegi mogą powodować kilkudniowe podrażnienie i zaczerwienienie skóry, dlatego nie należy się na nie decydować bezpośrednio przed ważnym spotkaniem, czy imprezą. Specjalista ze studia urody powinien zawsze doradzić odpowiednią porę zabiegu. Takie zabiegi raczej nie są wykonywane z „marszu”, często są one poprzedzone konsultacjami ze specjalistą, który będzie wiedział, jakie działania najlepiej sprawdzą się w przypadku konkretnej klientki czy klienta. Niektóre zabiegi lepiej wykonywać zimą i jesienią, gdyż silne letnie słońce może podrażniać skórę. Pamiętaj jednak, że dobry specjalista o wszystkim Cię poinformuje.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści