16 października 2023

Zalety szczoteczek sonicznych do zębów

Szczoteczki soniczne do zębów zyskują coraz większą popularność. Wiele osób sięga po nie kosztem szczoteczek tradycyjnych bądź rotacyjnych. Co jest tego powodem? Co sprawia, że szczoteczki soniczne mają przewagę nad szczoteczkami manualnymi czy elektrycznymi? Jakie zalety szczoteczek sonicznych możemy wymienić? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

Szczoteczki soniczne do zębów należą do grupy szczoteczek elektrycznych, czyli przyrządów wyposażonych w silnik elektryczny. Wyróżnia je zastosowana w nich technologia fal dźwiękowych. Podczas ich pracy cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikropęcherzyki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, usuwając zalegające resztki pokarmowe oraz płytkę bakteryjną. Warto dodać, iż drgania soniczne docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien szczoteczki, dzięki czemu nie ścierają osadów w sposób mechaniczny. Szczoteczka soniczna jest więc nie tylko bardzo skuteczna w swoim działaniu, ale również w pełni bezpieczna dla szkliwa zębowego i dziąseł.

Technologia fal dźwiękowych i bardzo szybka praca

Prędkość, z jaką poruszają się szczoteczki soniczne, jest naprawdę imponująca. Ich główki są w stanie wytworzyć do 96 000 ruchów sonicznych na minutę pracy (w trybie wybielającym), podczas gdy za pomocą szczoteczek manualnych wykonamy jedynie kilkaset ruchów w tym samym czasie. Dzięki temu szczoteczki soniczna usuwają do 100% więcej płytki nazębnej! Pamiętajmy, że im więcej ruchów wykonuje dana szczoteczka soniczna, tym lepiej radzi sobie z nieczystościami zalegającymi w jamie ustnej.

Kilka trybów pracy do wyboru

Szczoteczki soniczne do zębów zazwyczaj wyposażone są w kilka trybów pracy (od jednego do pięciu), które różnią się od siebie liczbą ruchów wykonywanych w trakcie jednej minuty. Dzięki temu każda osoba może wybrać opcję czyszczenia dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej występujące tryby w szczoteczkach sonicznych to: codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, wybielanie zębów, masaż dziąseł oraz polerowanie szkliwa. Niektóre modele posiadają również program przeznaczony dla użytkowników aparatów ortodontycznych. Inne zaś, takie jak chociażby szczoteczka soniczna Smilesonic UP, dodatkowo oferują możliwość wyboru jednego z trzech zakresów ruchu główki czyszczącej (małego, normalnego lub wysokiego).

Przydatne, nowoczesne funkcje szczoteczki sonicznej

Kolejną zaletą szczoteczek sonicznych do zębów jest obecność funkcji zwiększających komfort użytkowania. Wśród nich znajdują się np. timery, które pilnują, aby czas szczotkowania zębów był odpowiednio długi: informują o upływie dwóch minut oraz co pół minuty sygnalizują konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Inna przydatna funkcja to możliwość połączenia szczoteczki sonicznej z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów. Dzięki temu możemy zmieniać swoje nawyki higieniczne. Szczoteczki soniczne często wyposażone są również w czujnik siły nacisku, który przestrzega nas przed zbyt mocnym dociskaniem główki czyszczącej do powierzchni zębów. Ponadto włókna końcówek w niektórych modelach posiadają wskaźnik zużycia, co oznacza, że zmieniają swoją barwę wówczas, gdy ulegną zużyciu. W ten sposób przypominają o konieczności wymiany końcówki szczoteczki sonicznej na nową.

Końcówki wymienne do wyboru

Do zestawów ze szczoteczkami sonicznymi dołączane są liczne gadżety. Wśród nich znajdują się końcówki wymienne o różnych właściwościach, które różnią się między sobą pod względem długości oraz rozstawienia włókien w główce. Najczęściej występujące końcówki w zestawach ze szczoteczkami sonicznymi służą do: codziennej pielęgnacji zębów, wybielania, oczyszczania zębów nadwrażliwych, mycia zębów z aparatem ortodontycznym itd.

Artykuł partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści