6 kwietnia 2022

Przewodnik kupowania samochodów używanych

Zakup samochodu używanego to działanie, które zawsze wiąże się ze sporą ilością emocji. Zdecydowana większość osób głównie ze względu na koszta stawia na auta używane. Nie jest tajemnicą, że zakup pojazdu z drugiej ręki to bardzo duże wyzwanie, które wymaga wiele wysiłku. W końcu na rynku wtórnym nie brakuje oszustów, którzy robią wszystko, aby przedstawić oferowane auto w możliwie najlepszym świetle. Co warto wiedzieć na ten temat? Jak bezpiecznie kupić używany samochód? O czym trzeba pamiętać? Sprawdź sam!

  • Określenie kwoty pieniędzy na samochód – dlaczego jest tak ważne?
  • Jak poprawnie przeprowadzić oględziny pojazdu?
  • Czy warto udać się do mechanika, aby sprawdził samochód przed zakupem?

Krok pierwszy, czyli określenie budżetu

W przypadku, gdy dokładnie określisz, jak wiele pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na zakup swojego samochodu, bez większego trudu będziesz mógł wybrać konkretny cel. Bardzo istotne jest jednak to, aby była to granica nieprzekraczalna. Nie możesz zapomnieć, że konieczne jest także załatwienie ubezpieczenie czy też rejestracji auta. Na tym nie koniec, auta takie jak toyota używane z gwarancją z pewnością nie będzie wymagało dodatkowych napraw. Jeśli jednak zdecydujesz się na szukanie samochodu w serwisach ogłoszeniowych, możesz być pewny, że samochód starszy niż 5-7 lat będzie wymagał przynajmniej drobnych napraw.

Krok drugi, czyli jakie są twoje potrzeby?

Nietrafiony zakup samochodu to wielki problem. W końcu nie ma mowy o jego zwróceniu, dlatego warto robić wszystko, aby takiej sytuacji po prostu uniknąć. Aby było to możliwe, konieczne jest dokładne przemyślenie swoich potrzeb oraz tego, czego oczekujesz od swojego nowego pojazdu. W przypadku czteroosobowej rodziny z dziećmi najlepszym rozwiązaniem będzie niemałe kombi. Jeśli jednak w przyszłości planujesz trzeciego maluchu, to minivan sprawdzi się w twoim wypadku. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, jeśli jesteś singlem. Duży samochód jest ci zupełnie zbędny, a auto klasy kompakt będzie po prostu idealna.

Krok trzeci, czyli wstępne oględziny samochodu

Nawet jeśli stawiasz na samochód, jakim jest toyota używane z gwarancją, to oględziny pojazdu są absolutną koniecznością. W przypadku, gdy mówimy o spotkaniu z osobą, która ogłasza się w internecie, najlepszym rozwiązaniem będzie spotkanie w miejscu publicznym. Sprawdź takie rzeczy, jak numer VIN, czy auta ma ważną polisę, a także czy w dowodzie rejestracyjnym nie ma zapisów odnośnie do kredytu lub leasingu. Jeśli masz do czynienia ze sprawdzonym samochodem, to koniecznie zapytaj, w jaki sposób odbędzie się ewentualna transakcja. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na umowę in blanco, gdyż jest ona bardzo niebezpieczna.

Krok czwarty, czyli sprawdzenie stanu technicznego

W przypadku, gdy twoje oględziny przebiegły pozytywnie, warto udać się do Autoryzowanej Stacji Obsługi. W miejscu tym pracują profesjonaliści, którzy na samochodach znają się po prostu świetnie. Oczywiście wizyta ta jest odpłatna, jednak koszt ten ma się nijak w porównaniu do ewentualnych napraw, jakie mogą wyniknąć po zakupie auta.

Artykuł gościnny.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści