5 października 2020

Sapioseksualizm – czym jest, jak rozpoznać kobietę sapioseksualną?

Sapioseksualiści to miłośnicy inteligencji, twierdzą, że u przedstawicieli płci przeciwnej pociąga ich przede wszystkim umysł. Czy inteligencja naprawdę może być afrodyzjakiem? Sapioseksualizm dotyczy ludzi, którzy uważają zaawansowaną inteligencję za cechę najbardziej atrakcyjną seksualnie. Bohaterowie filmów i seriali stali się dziwnie wyglądającymi, ale genialnymi naukowcami, ekscentrycznymi pisarzami i filozofami, szalonymi ekspertami. A wynalezienie terminu sapioseksualny ostatecznie potwierdziło status afrodyzjaku dla intelektu.

Sapioseksualizm – trend w modzie czy nowa rzeczywistość?

Jednak sam termin sapioseksualizm jest uważany za niejednoznaczny, ponieważ seksuolodzy twierdzą, że inteligencja była dla ludzi zawsze atrakcyjna. Podobna sytuacja dotyczy obrazu zewnętrznego. Piękno i inteligencja zawsze będą kluczowymi czynnikami w znalezieniu partnera. Mówi się o osobach metroseksualnych, sapioseksualnych, ale ważne jest, aby zrozumieć: wszystko to nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną ani innymi podstawowymi elementami ludzkiej seksualności.Tyle, że od czasu do czasu pojawiają się pewne typy, przede wszystkim w obrazach kultury popularnej, którymi można było się kierować się przy wyborze. Z reguły entuzjazm dla inteligencji, racjonalności i złożoności sądów osiągnął swój szczyt podczas rozwoju technologicznego, kiedy naukowcy, wynalazcy i innowatorzy stali się idolami. Dziś, gdy technologie rozwijają się szczególnie szybko, taka reakcja w społeczeństwie wygląda całkiem naturalnie.

Sapioseksualizm, jako kryterium uniwersalne

Jest jeszcze jeden powód, dla którego inteligencja wysuwa się teraz na pierwszy plan, jako wskaźnik seksapilu. W dzisiejszych czasach fora i sieci społecznościowe stały się zwykłym środkiem komunikacji dla młodych ludzi. Komunikacja elektroniczna, komunikatory internetowe wszystko to ogranicza narzędzia uwodzenia, takie jak mowa ciała, intonacja, spojrzenie. Ale jednocześnie rośnie rola tekstu. Sukces w relacjach z innymi zależy od tego, jak dobrze potrafi się wyrażać myśli, jak dowcipne i trafne są uwagi.

Okazuje się, że w świecie, w którym informacja staje się główną wartością, mniej ważne są takie parametry jak płeć, wiek, a nawet atrakcyjność zewnętrzna. Każdy z nas po urodzeniu otrzymuje ciało i może je udoskonalić, ale są tu ograniczenia. A inteligencję można rozwijać w znacznie szerszym zakresie. Ponadto inteligencja jest również wygodną platformą do budowania relacji w przyszłości. Jeśli mówimy o harmonijnych relacjach, to oczywiście związek dwóch mądrych, rozwiniętych intelektualnie ludzi jest korzystny. Kobieta i mężczyzna wiedzą, czego chcą i w tym sensie łatwiej im uniknąć nieporozumień.

Oznacza to na przykład, że kobieta sapioseksualna najpierw potrzebuje wymiany intelektualnej, w trakcie, której budzi się przede wszystkim intelektualne zainteresowanie mężczyzną.To kobieta, w której synergia intelektualna napędza relacje, które mogą pozostać platoniczne. W pewnym stopniu można powiedzieć, że u sapioseksualistów intelektualne zainteresowanie płcią przeciwną może być katalizatorem pociągu seksualnego i wyboru partnera.

Kobieta sapioseksualna – to znaczy jaka?

Kobieta sapioseksualna potrzebuje partnera, który oprócz przyjemnego wyglądu, statusu społecznego i finansowego posiada wysoki poziom intelektualny. W tym przypadku należy rozumieć nie dyplomy czy czytanie literatury klasycznej, ale umiejętność rozumowania i analizowania możliwie jak najszerszego panelu tematów, a co za tym idzie, intelektualnej wymiany na ich temat. Zawiera również błyskotliwy humor, grę słów, umiejętność wyrażania siebie za pomocą metafor i aforyzmów itp.

Kobieta sapioseksualna może być uważana za nienaturalną i obcesową, ale może być świetnym rozmówcą i słuchaczem. Wie, jak wesprzeć każdą rozmowę i zadowoli inspirującym cytatem z ulubionej książki. Panie sapioseksualne mogą być wspaniałymi towarzyszkami, jeśli znajdują się z mężczyzną na tej samej długości fali. Wiedzą, jak docenić uczucia i pomysły innych ludzi, co jest niezwykle rzadkie. Doskonale rozumieją swoją bratnią duszę i zawsze wiedzą, jak się zachować. Miło jest widzieć, że kobiety są coraz bardziej zainteresowane uczuciami, nie tylko wyglądem.

Znaki rozpoznające sapioseksualistkę

Nadszedł czas, aby zobaczyć, jak można odróżnić sapioseksualistkę od innych kobiet.Te znaki pomogą lepiej zrozumieć drugą połówkę lub siebie.

Kobieta sapioseksualna lubi poważne rozmowy

Rozmowa o pogodzie nie pasuje do niej. Krótka rozmowa sprawia, że się nudzi. Uwielbia poważne i inteligentne rozmowy. Nauka, literatura i polityka to ich ulubione tematy. Co więcej, takie rozmowy dosłownie ją podniecają. Uwielbia ludzi, którzy dzielą się niezwykłymi myślami i są zawsze gotowi do kontynuowania rozmowy.

Uwielbia się uczyć

Siedzenie w domu i oglądanie nowego filmu dokumentalnego o strukturze wszechświata to jej najlepsza rozrywka. Kocha wszystko, co pozwala jej się rozwijać. I oczywiście kocha ludzi, którzy cenią wiedzę. Dla niej wiedza jest paliwem potrzebnym do działania umysłu. Ma obsesję na punkcie nowej wiedzy i szybko uzależnia się od niezwykłych i interesujących teorii.

Sapioseksualną kobietę przyciągają ciekawe myśli

Dla niej sposób myślenia jest najbardziej atrakcyjną rzeczą w człowieku.Taka kobieta szuka partnera o niezwykłym spojrzeniu na rzeczy. Szuka osób, z którymi zawsze jest, o czym porozmawiać. Inteligentni ludzie uważają je za ekscytujące i inspirujące.

Kobiety sapioseksualne nie znoszą błędów gramatycznych

Nienawidzą błędów gramatycznych i źle zaakcentowanych słów. I oczywiście trzymają się z dala od ludzi, którzy nie potrafią mówić ani pisać poprawnie. Pociągają ich ludzie, którzy potrafią pięknie i poprawnie mówić.Taką kobietę może przyciągnąć bogate słownictwo. Ponadto nie boją się komentować, jeśli inni popełnią błąd.

Są dobrymi słuchaczami

Doceniają ciekawych rozmówców i potrafią uważnie słuchać, ponieważ pozwala im to poszerzyć horyzonty. Cenią ciekawych gawędziarzy, mogą godzinami słuchać ciekawego wykładowcy lub osoby z niezwykłym spojrzeniem na świat. Nietypowe pomysły przyciągają ich i urzekają. Można zauważyć, że takie kobiety często milczą i uważnie słuchają. Dla nich to kolejny sposób na lepsze poznanie bratniej duszy.

Naukowe sprzeczności na temat sapioseksualizmu

Niektórzy krytycy nowego terminu uważają, że używanie inteligencji, jako kryterium atrakcyjności może stwarzać problemy w przyszłości. Atrakcyjność to najbardziej tajemniczy i niejasny obszar ludzkiego zachowania. Praktycznie nie był badany przez naukowców. Nikt nie może odpowiedzieć na pytanie:, co sprawia, że inna osoba jest atrakcyjna? I chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że istnieją uniwersalne standardy piękna, różni ludzie uważają za atrakcyjne różne cechy osobowości lub wygląd fizyczny.

Bardzo często nie możemy zrozumieć, co znaleźliśmy w innej osobie. Ale trzeba przyznać, że atrakcyjność rzadko ogranicza się do cech fizycznych. Dobieramy bratnią duszę na podstawie wielu kryteriów, a wygląd jest tylko jednym z nich. Naukowcy nie odkryli jeszcze tego tajemniczego problemu. Ale wygląda na to, że nowy termin sapioseksualizm nadszedł na długi czas. Bycie intelektualistą jest dziś modne. Być może jest to kolejny dowód na to, że tradycyjne pojęcie atrakcyjności odchodzi w przeszłość, a my zaczynamy doceniać ludzką inteligencję. Ponadto stajemy się bardziej otwarci na temat seksualności.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 5]

Powiązane treści