6 grudnia 2023

Poradnik: Jak wybrać ponadczasowy pierścionek zaręczynowy?

Tradycja wręczania pierścionka, jako symbolu zaręczyn jest wyjątkowo długa i bogata. Pochodzi jeszcze z czasów starożytnych i do dziś dzień jest wyjątkowo ważnym aspektem każdego poważnego związku. Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest prosty, w końcu ukochana będzie nosiła go prawdopodobnie do końca życia. Z uwagi na to, dobrze byłoby, gdyby model, który wybierzemy, charakteryzował się ponadczasowym stylem i elegancją. Jak znaleźć taki pierścionek zaręczynowy? Odpowiedź znajdziesz w naszym krótkim poradniku.

Dlaczego wybór ponadczasowego pierścionka zaręczynowego jest tak ważny?

Pierścionek zaręczynowy to zazwyczaj dość droga i wyjątkowo zdobna biżuteria, którą kobiety lubią się chwalić. Z tego powodu zdecydowana większość pań decyduje się na noszenie tej ozdoby na swoim palcu przez całe swoje życie. Jedne przekładają pierścionek na druga rękę, jeszcze inne łączą go z obrączką ślubną. W każdym z tym przypadku ważne jest jednak to, by pierścionek dobrze prezentował się przez długie lata.

Aby tak się stało, warto zadbać o najwyższą jakość wyrobu. Takie modele znajdziemy na stronie Pierścionki zaręczynowe Łodzińscy, należącej do jednego z najpopularniejszych i najstarszych salonów jubilerskich w Krakowie. Prezentowane tam modele to zdecydowana klasyka gatunku, dlatego charakteryzują się klasą, ponadczasową elegancją oraz dbałością o każdy szczegół wykonania.

Czym kierować się przy wyborze ponadczasowego pierścionka zaręczynowego?

Wybór idealnego, ponadczasowego pierścionka zaręczynowego to trudne zadanie, które wymaga odrobiny przygotowania. Ważny jest tu nie tylko gust wybranki naszego serca, ale również kilka aspektów, które sprawią, że pierścionek nigdy nie wyjdzie z mody i nawet po wielu latach będzie się świetnie prezentował. Stojąc przed wyborem konkretnego modelu, warto, zatem zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • kamień w pierścionku – klasyczne i ponadczasowe pierścionki zaręczynowe od razu kojarzą się nam z diamentem o szlifie brylantowym. Jest to bez wątpienia najpopularniejszy wybór, który nigdy nie wyjdzie z mody. Ciekawą propozycją mogą być również pierścionki zaręczynowe z czarnym diamentem, dostępne na stronie https://lodzinscy.eu/328-czarny-diament, które stanowią połączenie elegancji i odrobiny ekstrawagancji z nutą klasyki. Taki wybór na pewno doda pierścionkowi oryginalnego, lecz w dalszym ciągu modnego wyglądu.
  • odcień złota – złoto to najbardziej klasyczny i najpopularniejszy materiał używany do wyrobu pierścionków. Stojąc przed wyborem idealnego i ponadczasowego pierścionka zaręczynowego, warto zastanowić się również nad kolorem złota, tak by wybrać odcień, który nigdy nie wyjdzie z mody. Do wyboru mamy złoto białe, różowe oraz żółte, które charakteryzują się nieco innym kolorem i właściwościami. Za najbardziej klasyczne uważa się złoto żółte wykorzystywane do tworzenia wyrobów na różne okazje. Przykładem może być biżuteria z szafirem dostępna na stronie https://lodzinscy.eu/269-szafir, wśród której znajdziemy pięknie i okazałe pierścionki zaręczynowe o klasycznym i ponadczasowym wyglądzie.
  • styl pierścionka – w salonach jubilerskich znajdziemy obecnie dziesiątki różnych modeli, od pierścionków z przeogromnymi kamieniami, poprzez styl retro i boho, aż po wyjątkowo ekstrawaganckie, nowoczesne propozycje. Najbardziej klasyczne wzory to pierścionki jednokamienne, z diamentem lub innym kamieniem ułożonym w centralnej części pierścionka. Taki model nigdy nie wyjdzie z mody i będzie dobrze prezentował się nawet po wielu latach.

Wybór pierścionka zaręczynowego - na co zwrócić uwagę?

O czym warto pamiętać, kupując pierścionek zaręczynowy?

Ponadczasowy pierścionek zaręczynowy powinien charakteryzować się dużą trwałością, tak by zachwycać swoim nienagannym wyglądem przez długie lata. Z tego powodu stojąc przed zakupem wybranego modelu, warto upewnić się, czy dany pierścionek posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające autentyczność użytych materiałów oraz próbę wybitą przez zakład probierczy. Bez tego możemy być prawie pewni, ze wybrany przez nas pierścionek został wykonany ze słabej jakości materiałów, które szybko ulegną zarysowaniom i innym uszkodzeniom.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Ostatnim z aspektów, o których należy pamiętać, stojąc przed zakupem pierścionka zaręczynowego, jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Możemy to zrobić na kilka sposobów, mierząc obwód starego pierścionka lub palca ukochanej przy pomocy linijki, lub miarki. Innym sposobem jest zaniesienie dowolnego, pasującego pierścionka do jubilera i profesjonalne zmierzenie go przy pomocy przyrządów jubilerskich.

Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, dobór odpowiedniego rozmiaru uchroni nas przed koniecznością powiększania lub pomniejszania pierścionka w przyszłości i sprawi, że nasza ukochana z dumą będzie mogła nosić go od razu po uroczystości zaręczyn.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże Ci w tej trudnej decyzji, jaką jest wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Kierując się naszymi wskazówkami, bez trudu zdołasz wybrać ponadczasowy model, który nigdy nie wyjdzie z mody i będzie pięknie prezentować się przez długie lata.

Artykuł partnera.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści