22 lipca 2022

Włoski sklepik w Polsce – czy warto robić tam zakupy? Wyjaśniamy

Niektóre produkty pochodzące z Włoch uznawane są w naszym kraju za produkty wręcz luksusowe. Kawa, oliwa czy włoskie makarony są bowiem cenione za wyśmienity smak i dobrą jakość. Przymiotnik „włoski” stał się synonimem słowa „najlepszy”, zwłaszcza jeśli odnosi się do produktów spożywczych, związanych z kuchnią słonecznej Italii. Nic więc dziwnego, że osoby, które chcą ugotować danie w prawdziwie włoskim stylu, sięgają często po produkty sprowadzane prosto z Italii. Najczęściej można znaleźć je we włoskich sklepikach. Czy rzeczywiście jednak warto robić w nich zakupy spożywcze? Tym tematem zajmiemy się na łamach naszego dzisiejszego artykułu.

Co można znaleźć w ofercie włoskiego sklepiku w Polsce?

Na początku warto zastanowić się na tym, jakiego rodzaju produkty możemy zakupić we włoskim sklepiku w naszym kraju. Kategoria artykuły spożywcze jest bowiem bardzo szeroka.

Kawa

Jednym z ulubionych, sprowadzanych z Italii produktów Polaków jest bez wątpienia kawa. Włosi znani są ze swoich autorskich metod palenia i parzenia kawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty mógł cieszyć się smakiem wyśmienitej, włoskiej kawy w swoim własnym domu.

Makarony

Chyba przesadą nie będzie stwierdzenie, że kuchnia włoska makaronem stoi. Mieszkańcy Italii musieli więc do perfekcji wypracować metody wyrabiania makaronu różnego rodzaju. Do najpopularniejszych należą np. spaghetti, penne rigate, fusilli czy tagliatelle.

Oliwa

Włochy słyną ze swoich gajów oliwnych. Oliwa stanowi również podstawę włoskiej kuchni. Jeśli chcesz więc przenieść się smakiem nad Morze Śródziemne, koniecznie spróbuj prawdziwej, włoskiej oliwy!

Octy

Kolejnymi produktami, które bez wątpienia warte są Twojej uwagi, są octy smakowe. Wśród nich szczególnie wyróżnia się ocet balsamiczny, na którego bazie robi się również wyśmienity krem, idealny do mięs i sałatek.

Sosy

Włoska kuchnia kojarzy się nam też z różnego typu sosami i przecierami, których używać można jako dodatków do makaronów czy chleba. Najpopularniejsze są rzecz jasna sosy na bazie pomidorów, ale nie można przejść obojętnie także wobec pesto bazyliowego czy tego z suszonych pomidorów.

Włoski sklepik – czy warto się tam zaopatrywać?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Mimo że wyżej wymienione produkty można znaleźć bez większych problemów także i w polskich sklepach, to fani prawdziwie włoskiej kuchni nie powinni wahać się długo przed zrobieniem zakupów w włoskim sklepiku. Dlaczego? Produkty spożywcze w naszych rodzimych supermarketach – nawet jeśli posiadają naklejkę sugerującą włoskie pochodzenie – mogą znacznie różnić się smakiem i jakością od artykułów z włoskich sklepików. Jeśli chcesz więc przygotować danie, które naprawdę przeniesie Cię nad Morze Śródziemne, koniecznie zrób zakupy w sklepie oferującym żywność prosto z Włoch. Jednym z nich jest np. https://clickitalia.pl/ – internetowy sklepik, który specjalizuje się w sprzedaży doskonałych produktów sprowadzanych ze słonecznej Italii.

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści