23 lipca 2021

Mniej plastiku, więcej wygody – to możliwe!

Ostatnie lata przyniosły prawdziwą rewolucję w głowach i szafach wielu kobiet. Coraz częściej zwraca się uwagę na wszechobecną ilość plastiku i sposoby na jego eliminację. Każda z nas chce dołożyć swoją cegiełkę do poprawy sytuacji środowiska i ograniczenia „nieśmiertelnego” surowca.

Pożegnaj jednorazowe foliówki

Każda sekunda przynosi nową foliówkę. Jej użyteczność niestety nie trwa długo, zwykle jest używana przez zaledwie pól godziny. Mimo to, spędzi na Ziemi kolejne setki lat, zanim zniknie z jej powierzchni. Czy warto? Odpowiedź nasuwa się sama… Są obecne w większości sklepów, szczególnie spożywczych. Problem ten zaczął w minionych latach częściej pojawiać się w mediach i dzięki temu coraz popularniejszą alternatywą stają się torby bawełniane, które mogą posłużyć nam dużo dłużej. Oto kilka konkretnych sytuacji, w których warto mieć jedną pod ręką, by uniknąć przymusowego sięgania po foliówki i plastikowe torby:

  • kupno owoców, warzyw, pieczywa i innych artykułów na wagę;
  • kupno leków i kosmetyków;
  • kupno ubrań w sieciówkach oraz second-handach;
  • kupno dodatków, takich jak spinki, gumki, guziczki itp.

Bawełniany szał

Torby ekologiczne bawełniane zawładnęły ulicami polskich miast. Śmiało można stwierdzić, że ma je na ramieniu znacząca większość przechodniów. Oprócz wspomnianej wyżej kluczowej zalety, posiadają one także inne plusy. Przede wszystkim są lekkie i elastyczne. Nie ciążą na ramieniu, a po opróżnieniu z łatwością zmieszczą się nawet do kieszeni kurtki czy płaszcza. Dodatkowo, jak na swój rozmiar są bardzo pojemne. Zmieszczą się w nich zakupy, książki na uczelnię, zestaw na piknik czy bagaż podręczny w podróży. Wreszcie – mnogość wzorów sprawia, że każda znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu ciężko o trafienie na dwa takie same egzemplarze na jednej ulicy; eko torby bawełniane mogą posiadać różnorodne nadruki, spełniając wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowniczek.

Torby bawełniane z nadrukiem jako pamiątka

Nie od dzisiaj wiadomo, że aby pozostać na dłużej w pamięci klientki lub uczestniczki danego spotkania, warto wręczyć jej na powitanie lub pożegnanie gadżet z logiem firmy. Bawełniane torby posiadają tę oto przewagę nad innymi podarunkami, że są po prostu praktyczne. Mało która z nas wyrzuci taki prezent. Dużo częściej zostanie mianowany dyżurną torbą na zakupy. To sprawia, że nawet podświadomie oswajamy się z danym wzorem i logotypem. Co więcej, mijający nas ludzie również wystawieni są na mimowolną reklamę danego przedsiębiorstwa. Ten prosty mechanizm wykorzystywany jest przez firmy coraz częściej. Pojawiają się też miejsca oferujące taki nadruk, jak np. Drukarnia Artpress.

Wygodny wybór dla każdego

Warto zauważyć, że częstotliwość pojawiania się bawełnianych toreb na ulicach nie ma związku z wiekiem ani płcią. Ochoczo noszą je zarówno nastolatki, starsze panie czy zabiegane bizneswomen – wszystkim przydaje się lekka i pojemna torba na ramię. Nie ma zatem na co czekać! Podejmij poniższe trzy kroki i ciesz się pozytywną zmianą:

  1. Znajdź torbę bawełnianę z nadrukiem, który Ci się podoba/służy Twojej firmie.
  2. Spakuj do torby to, co w danej chwili najważniejsze – koc/książka/lista zakupów/portfel/…
  3. Leć na miasto i załatw wszystkie swoje sprawunki!

Artykuł partnerski.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści