4 stycznia 2022

Koszule damskie – jak dopasować do sylwetki?

Wiele kobiet rozpoczyna dzień od stwierdzenia, że nie ma się w co ubrać. Nasze szafy pełne są nietrafionych zakupów, które doskonale wyglądały w sklepie lub w internecie, a na naszej figurze nie prezentują się już tak zjawiskowo. Aby uniknąć tego typu dylematów, warto poznać swój typ figury. Na jego podstawie dobieramy pasujący nam strój. Zasada ta dotyczy również bluzek koszulowych.

5 podstawowych typów figury

Typ figury nie oznacza wcale rozmiaru, jaki nosisz. Wyróżnia się go na podstawie proporcji ciała, mierzymy więc różnicę pomiędzy szerokością bioder a talią. W ten sposób możemy wyróżnić 5 najpopularniejszych typów kobiecej sylwetki, są to:

Klepsydra (X) – szerokość ramion jest zbliżona do szerokości bioder, wyraźnie zaznaczona talia;

Kolumna (H, I) – podobna szerokość ramion i bioder, ale brak wcięcia w talii;

Gruszka (A) – masywne uda, ramiona węższe od bioder;

Odwrócony trójkąt (T) – ramiona są szersze od bioder;

Jabłko (O) – szczupłe nogi, pełny biust i wyraźny brzuszek oraz brak wcięcia w talii.

Znając typ swojej sylwetki, możemy dobrać koszule damską, która uwypukli jej atuty, a zarazem zatuszuje niedoskonałości.

Najlepsza koszula dla klepsydry

Panie o tak proporcjonalnych kształtach powinny unikać męskich fasonów koszul. Najodpowiedniejsze będą taliowane koszule damskie. Warto podkreślić wcięcie w talii, wybierając koszule zapinane na guziki, drapowane lub z kokardą w pasie. Można też wybrać dłuższy model i spiąć go w talii modnym paskiem. Dozwolone są praktycznie wszystkie kolory i desenie w tym mocniejsze barwy i poprzeczne pasy.

Fason koszul dla kolumny

W tym przypadku dopuszczalne są nawet męskie fasony koszul, choć najbardziej kobieco kolumny prezentują się w koszulach w stylu retro np. z ozdobionych falbanami, wstęgami lub z modnymi bufiastymi rękawami. Polecamy także stylowe dodatki i oryginalne detale np. większe guziki, plisy lub kokardy. Jeżeli chodzi o desenie i kolorowe printy nie ma tu żadnych ograniczeń.

Damskie koszule dla gruszki

Koszule damskie dla gruszki powinny podkreślać jej kobiecą figurę, ale jednocześnie nie mogą być zbyt obcisłe. Mają zaznaczyć wcięcie w talii, dlatego nie powinny sięgać do połowy bioder. Zdobienia w okolicach biustu i przy rękawach przyciągną uwagę do górnej części sylwetki. Sprawdzą się tutaj falbany, bufki lub pagony.

Jaka koszula dla trójkąta?

W tym przypadku koszule damskie w neutralnym kolorze i bez wzorów odwrócą uwagę od dysproporcji sylwetki. Warto też sięgnąć po proste modele koszul z klasycznym kołnierzykiem. W zestawieniu z szerszym dołem – trapezowych spódnic czy luźniejszych spodni – będą się bardzo dobrze prezentować. Nadruki w wąskie pionowe paski optycznie wysmuklą sylwetkę.

Idealna koszula dla jabłka

Aby ukryć brzuszek, należy podkreślić dekolt. Guziki zapięte pod samą szyję będą wyglądały niekorzystnie, lepiej wybrać bluzki z dekoltem typu V. Sprawdzą się koszule damskie z baskinką, koszule oversizowe lub trapezowe. Zamiast koszul zapinanych na guziki, lepiej wybrać te z zapięciem kopertowym. Akceptowalne są wyraziste kolory i podłużne lub skośne wzory.

Różnorodne modele koszul damskich oferuje sklep internetowy cudmoda.pl. W ofercie sklepu znajdują się fasony odpowiednie dla różnych typów sylwetki.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści