19 czerwca 2024

O seksie, bez tabu! Książka „Sex Edu” Chusity Fashion Fever podbija serca młodzieży

Hej, młodzież! Dzisiaj na tapecie mamy książkę „Sex Edu” autorstwa Chusity Fashion Fever. To nie jest zwykły, nudny podręcznik, ale prawdziwa perełka wśród literatury edukacyjnej. Myślicie, że edukacja seksualna zawarta w książkach to sucha teoria? Nie tym razem!  Sex Edu udowadnia, że może być  zabawnie, kolorowo i z humorem! No i w końcu dowiecie się wszystkiego o seksie, BEZ TABU!

sex edu ksiazka

Kto napisał dla Was tę świetną książkę o seksie?

Być może ją znacie! Chusita Fashion Fever to pseudonim hiszpańskiej youtuberki, która zdobyła ogromną popularność dzięki swojemu kanałowi na YouTube, skierowanemu do nastolatków. Na swoim kanale, Chusita w szczery i otwarty sposób porusza temat seksu oraz wyzwań związanych z dorastaniem, z którymi boryka się dzisiejsza młodzież.

sex edu spis treści

Ciała dziewczyn – to nie tabu!

Zaczynamy od rozdziału „ciała dziewczyn”. Dziewczyny, to dla Was! Kojarzycie te wszystkie dziwne zmiany, które dzieją się w Waszym ciele? Autorka mówi, że to całkiem normalne. Zmiany to nasz chleb powszedni – rośniemy, dojrzewamy, a nasze ciało się zmienia. Ale hej, każdy przechodzi przez to inaczej. Zamiast wstydzić się czy bać, warto po prostu polubić te zmiany i zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy.

Sprawy piękna – nie ma jednego wzorca!

Następnie autorka omawia ważne dla nastolatków  „sprawy piękna”… czyli powód do niepotrzebnych kompleksów. Zapomnijcie o tym, co mówią reklamy i Instagram. Każdy z nas jest piękny na swój sposób. Chusita zachęca nas, by celebrować naszą unikalność i dbać o siebie w zdrowy sposób. Koniec z próbą wpasowania się w jakieś nierealne standardy! Kto powiedział, że musisz wyglądać jak modelka z okładki? Najważniejsze, żebyś była sobą, bo to właśnie wyjątkowość czyni nas pięknymi! 

sex edu 2

Pomówmy o seksie – bez tabu

Teraz przechodzimy do części, na którą wszyscy czekali – seks! W rozdziale „pomówmy o seksie” autorka w bardzo przystępny sposób tłumaczy, co i jak. Mówi o consent, czyli zgodzie na kontakty intymne – pamiętajcie, zgoda jest sexy! Jest tu też sporo o antykoncepcji io tym, jak rozmawiać ze swoją drugą połówką. Seks to nie tylko fizyczność, to również emocje i komunikacja. Dzięki Chusicie ten temat staje się mniej przerażający, a bardziej… normalny.

sex edu 3

Komiksy i ilustracje – bo kto nie lubi obrazków?

A teraz coś, co sprawia, że „Sex Edu” wyróżnia się na tle innych książek – komiksy! Na wielu stronach znajdziecie super komiksowe ilustracje, które nie tylko rozśmieszają, ale i uczą. To nie jest książka, przez którą musisz się przebić z mozołem – to lektura, którą pochłoniesz jednym tchem, bo jest ciekawa i angażująca. Śmiemy twierdzić, że to najlepsza książka o seksie dla młodzieży… i nie tylko! 😉

sex edu komiks

Quizy i testy – sprawdź się!

No i te quizy! Kto nie lubi quizów? Możecie sprawdzić swoją wiedzę i zobaczyć, ile już wiecie. To świetny sposób, żeby trochę się rozerwać i jednocześnie nauczyć czegoś nowego. Serio, kto by pomyślał, że nauka może być tak fajna?

Za co pokochacie tę książkę? 

„Sex Edu” to prawdziwa perełka wśród książek edukacyjnych. Chusita Fashion Fever PO PROSTU wie, jak mówić do młodzieży – bez nadęcia, na luzie i z humorem. Ta książka to idealne narzędzie, by lepiej zrozumieć siebie i swoje ciało, nauczyć się o relacjach i seksie bez wstydu i zażenowania. Kolorowe ilustracje, przystępny język i komiksy sprawiają, że to lektura, którą chce się czytać.

Więc jeśli szukacie książki, która w fajny i przystępny sposób wyjaśni Wam, co i jak w kwestiach ciała, piękna i seksu – „Sex Edu” jest właśnie dla Was. A może być też świetnym prezentem dla przyjaciela lub młodszej siostry. W każdym razie, gorąco polecamy! Kupicie ją choćby zaraz, bez wychodzenia z domu i bez skrępowania, z wysyłką do domu, na stronie Wydawnictwa RM lub na EMPiK online! Wskakujcie, kupujcie i się edukujcie! <3

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści