15 czerwca 2023

Jak zapobiegać szybkiemu starzeniu skóry?

Prawdopodobnie niewiele osób entuzjastycznie reaguje na rozpoczynający się proces starzenia organizmu. Jedną z oznak tego stanu jest oczywiście utrata jędrności skóry. Wiele z nas chciałoby, żeby twarz pozostała gładka i odpowiednio napięta jak najdłużej. Na szczęście na to, jak szybko skóra zacznie się marszczyć i tracić sprężystość mamy wpływ. Dbanie o codzienną, regularną pielęgnację oraz stosowanie dopasowanych do typu cery i naszego wieku kosmetyków ma duże znaczenie i może opóźniać proces starzenia skóry. Nie jest to jednak jedyny sposób zapobiegania szybkiemu powstawaniu zmarszczek. Istotne są również takie czynniki jak dieta, codzienna aktywność czy stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

Filtry przeciwsłoneczne i długie przebywanie na słońcu

Słońce to jeden z tych czynników, które znacznie przyspieszają starzenie się skóry. Oczywiście, przebywanie na świeżym powietrzu w pogodny dzień może mieć pozytywne konsekwencje dla zdrowia, jednak ważne, aby chronić wówczas skórę przed promieniowaniem UV. Dobrym sposobem jest wyposażenie się w krem lub serum nawilżające do twarzy, które w swoim składzie będzie posiadać odpowiednie filtry. Dzięki temu nie zapomnisz posmarować się przed wyjściem z domu.

Wbrew pozorom szkodliwe dla skóry jest nie tylko długie wylegiwanie się na słońcu. Równie niekorzystne może być bieganie po mieście za własnymi sprawunkami, kiedy słońce mocno daje się we znaki. Zawsze warto pamiętać o zaopatrzeniu się w kosmetyk z filtrem. Przyda się on nie tylko latem, ale również zimą!

Krem lub serum przeciwzmarszczkowe

Ważną częścią działań przeciwstarzeniowych jest uzupełnienie kosmetyczki o kremy i sera z dobrym, odżywczym składem. My polecamy na przykład wygładzające serum do twarzy z figą w składzie. Jest to produkt, który najlepiej stosować wieczorem, by rano obudzić się z przyjemnie miękką i odżywioną skórą. Dobrym wyborem są również mniej skoncentrowane kremy, które po dłuższym stosowaniu przywracają cerze blask.

Picie wody, dobra dieta i ćwiczenia

Nie bez znaczenia dla kondycji całego organizmu, a zatem również dla stanu naszej skóry, jest regularne picie wody i dbanie o zbilansowaną, zróżnicowaną dietę. Żadne serum przeciwzmarszczkowe nie osiągnie spektakularnych efektów, jeśli dodatkowo nie zadbamy o organizm od wewnątrz. Mimo że kiepskie jedzenie często tłumaczymy brakiem czasu, tak naprawdę zawsze możemy wprowadzić kilka zdrowszych nawyków. Dobrym początkiem będzie na przykład dodanie do każdego posiłku jednej porcji warzyw, jeśli do tej pory prawie ich nie jedliśmy.

Z kolei brak dostatecznej ilości wody w organizmie może skutkować między innymi wysuszeniem skóry, a to prowadzi do jej szybszego starzenia. Warto nosić ze sobą butelkę z tym drogocennym płynem, a kiedy tylko siedzimy przed komputerem czy telewizorem mieć przy sobie szklankę napełnioną wodą. Wcześniejsze jej przygotowanie zwiększy szanse, że po nią sięgniemy w trakcie ulubionego serialu czy podczas intensywnej pracy.

A co z aktywnością? Czasami kojarzy się ona z wielkim wysiłkiem, a tymczasem wystarczy udać się na długi spacer do lasu. Po takiej wycieczce ciało stanie się odprężone, a krew zacznie szybciej płynąć, co przełoży się także na lepszą kondycję skóry.

Artykuł sponsorowany.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści