28 listopada 2022

Witaminy na włosy. Czy faktycznie przyjmowanie suplementów diety może przyczynić się do poprawy ich kondycji?

Włosy często odzwierciedlają stan całego naszego ciała. Są tym, co potrafi nas pozytywnie wyróżnić na tle innych osób, ale też tym, co sprawia, że jesteśmy zawstydzeni, jeśli nie prezentuje się idealnie. Właśnie dlatego należy o nie dbać ze szczególną uwagą. Jednak jak to zrobić, oczywiście poza używaniem szamponu i odżywki? Przekonaj się!

Włosy odzwierciedlają nasze wnętrze

I to bezpośrednio. Jeśli ciało jest zdrowe, skóra w dobrej kondycji, to i jej wytwory – czyli włosy oraz paznokcie – również prezentują się doskonale. Jeśli jednak coś niedobrego dzieje się z naszym ciałem, z całą pewnością zauważymy to również na włosach. Wszystko dlatego, że organizm często uważa je za mniej potrzebne niż my sami i ich osłabienie, aby ratować inne – ważniejsze – partie ciała jest jego pierwszą linią obrony. Efekt? Cierpią jako pierwsze i zazwyczaj najdłużej.

Dlatego jeśli zauważysz pogorszenie kondycji włosów, zastanów się, czy na pewno nie dolega ci nic więcej. Jeśli masz podejrzenia, że tak jest, skontaktuj się z lekarzem. Jeśli jednak nic na to nie wskazuje, być może kondycja twoich pasm odzwierciedla chwilowe zmiany, takie jak wzmożony stres, niewłaściwa pielęgnacja czy niedawne intensywne zabiegi kosmetyczne. W takim przypadku po prostu działaj, by jak najszybciej przywrócić im dawny blask.

Kompleks witamin dla skóry, włosów i paznokci

Pierwszym rodzajem suplementów, po które warto sięgnąć, będą te specjalnie przeznaczone dla włosów, paznokci i skóry. Tego rodzaju kompleks doskonale oddziałuje na ogólną kondycję wszystkich tych trzech ważnych elementów naszego ciała. Przyczynia się do ich kompleksowej regeneracji i sprawia, że szybko odzyskujemy piękniejszy, młodszy wygląd.

Witaminy na włosy, paznokcie i skórę powinny zawierać w sobie przede wszystkim witaminy, które bezpośrednio oddziałują na stan tych trzech ważnych dla nas elementów ciała (przede wszystkim witaminy z grupy B i D). Jednocześnie warto wybrać taki suplement, który będzie posiadał w swoim składzie inne ważne substancje, odbudowujące strukturę włosa. Są to przede wszystkim wzmacniające je białka, które można znaleźć np. w pszenicy, a także aminokwasy, które przyczyniają się do ponownej syntezy białek. Największą rolę odgrywają tutaj aminokwasy zawierające w swoich cząsteczkach siarkę, ponieważ między innymi one odpowiadają za splot włosów.

Biotyna

Wybierając suplementy wspierające odbudowę włosów, nie należy zapominać także o biotynie (witaminie H). Wspomaga pracę skóry, stymuluje ją do wytwarzania wytworów (włosów i paznokci) oraz sprawia, że są one grubsze, mocniejsze i bardziej wytrzymałe na niesprzyjające czynniki. Biotyna pomaga w odbudowie struktury włosa i najlepiej sprawdza się właśnie działając od wewnątrz.

Warto dodać, że biotyna często znajduje się w suplementach wraz z innymi witaminami oraz cynkiem. Pozostałe składniki także przyczyniają się do poprawy kondycji włosów, paznokci i skóry.

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści