4 maja 2022

Szablony do przedłużania paznokci – po co są potrzebne i jak z nich prawidłowo korzystać?

Przedłużanie paznokci jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą zapuścić własnych paznokci do pożądanej długości. Zabieg przedłużania paznokci najczęściej wykonuje się w salonie, nie brakuje jednak kobiet, które przeprowadzają go samodzielnie w domu. W tym celu warto zaopatrzyć się w profesjonalne szablony do paznokci, dzięki którym nadamy płytce odpowiednią długość oraz perfekcyjny kształt.

Szablony do przedłużania paznokci – czym są i do czego służą?

Przedłużanie paznokci to fantastyczna metoda, która pozwala cieszyć się długimi, mocnymi i estetycznymi paznokciami dla kobiet, których naturalna płytka jest zbyt cienka i krucha, aby mogła zostać zapuszczona do pożądanej długości. To doskonała opcja także dla tych z nas, które mają tendencję do obgryzania paznokci i dążą do skutecznego zerwania z tym nawykiem. Wykonanie profesjonalnego manicure w domowym zaciszu wymaga zaopatrzenia się w szereg niezbędnych produktów i akcesoriów. Oprócz dobrej jakości lakierów, żeli i innych preparatów, do przedłużania płytki paznokcia bardzo przydają się także profesjonalne szablony do paznokci.

Wykonanie estetycznego i trwałego manicure, który niczym nie będzie się różnił od tego z salonu, może wydawać się problematyczne, zwłaszcza na samym początku. Naukę oraz doskonalenie umiejętności znacznie przyspieszają jednak praktyczne akcesoria, dostępne w każdym sklepie z przyborami do manicure. Kobiety, które chcą samodzielnie wykonać przedłużenie paznokci na żel lub akryl, powinny zainwestować przede wszystkim w szablony do paznokci. Są to bardzo przydatne, łatwe w obsłudze akcesoria, które można dopasować do indywidualnych potrzeb każdej z nas. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jak prawidłowo ich używać oraz uzbroić się w cierpliwość, gdyż korzystanie z szablonów wymaga wprawy i systematycznej praktyki.

Jak pracować z szablonami do paznokci? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Szablony do przedłużania paznokci posiadają specjalny kształt, który pozwala na ich dopasowanie do paznokci. Szablon należy zrolować w odpowiedni sposób, tworząc coś na kształt tunelu, w środku którego znajdzie się paznokieć. Dzięki temu forma będzie dobrze przylegała do wolnego brzegu od spodu, bez żadnej luki. Warto także pamiętać o skróceniu wolnego brzegu paznokcia – pozostawienie go zbyt długiego może bowiem utrudniać zdejmowanie szablonu po zakończonym przedłużaniu. Przed przyklejeniem szablonu warto także dokładnie opiłować brzegi paznokci oraz dokładnie dopasować szablon do łożyska. Zaleca się także oczyszczenie i odtłuszczenie płytki paznokcia.

Sukces korzystania z szablonów oraz satysfakcjonujące efekty przedłużania paznokci zależą w dużej mierze od jakości wybranych akcesoriów do manicure. Warte zakupu szablony do paznokci powinny posiadać mocny klej, dzięki któremu szablon pozostanie na miejscu przez cały czas wykonywania manicure oraz będzie mógł zostać bezpiecznie usunięty po zakończeniu pracy. Wyraźna podziałka pozwoli z kolei nadać paznokciom pożądanej długości, a dostępność w różnych kształtach, preferowanej formy paznokcia.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści