19 września 2023

Sok z cytryny – na co pomaga?

Cytryna to niezwykle popularny owoc, a sok z cytryny właściwości ma niezwykle cenne i to nie tylko w kuchni. Czy sok z cytryny jest zdrowy? W poniższym artykule wyjaśniamy, czy jest zdrowy i na co tak właściwie pomaga!

Sok z cytryny właściwości

Czy sok z cytryny jest zdrowy? Cytryna kojarzy się przede wszystkim z wysoką zawartością cennej witaminy C. Z jednego owocu sok z cytryny właściwości pokrywają nawet 1/3 dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Witamina C to przeciwutleniacz, zwalcza wolne rodniki i tym sposobem spowalnia starzenie się komórek, a także wydłuża życie komórek nerwowych. Ponadto pobudza wzrost czerwonych krwinek, pozwala uniknąć anemii i poprawia wygląd skóry.

Sok z cytryny na skurcze nóg

Sok z cytryny na skurcze nóg jest już stosowany od dawna. Można go wykorzystać na dwa sposoby. Przygotować napój izotoniczny z wody, cytryny, miodu i soli bądź dwa razy dziennie nacierać nogi sokiem z cytryny (rano i wieczorem) przez maksymalnie dwa tygodnie.

Sok z cytryny na twarz

Wiele osób słyszało o tym, że można stosować sok z cytryny na twarz. Jak się okazuje, regularnie aplikowana cytryna na skórę przynosi wiele korzyści. Pozwala zmniejszyć widoczność zmarszczek i przebarwień, ponadto jest bardzo pomocna w walce z przetłuszczająca się cerą.

Sok z cytryny na włosy

Cytrynę można wykorzystać również do pielęgnacji kosmyków. Jak stosować sok z cytryny na włosy? Stosowany każdego dnia zamyka łuski włosów i tym sposobem sprawia, że stają się one bardziej elastyczne i zyskują naturalny blask. Co więcej, cytryna ma także świetny wpływ na skórę głowy.

Sok z cytryny na czczo

Wiele osób spożywa wodę i sok z cytryny na czczo. Spożywanie takiego napoju rano pozwala pozbyć się nieświeżego oddechu, a także odkwasić i odtruć organizm.

Kawa z sokiem z cytryny

W ostatnim czasie na wielu modnych stronach poświęconych zdrowemu trybowi życia pojawiły się informacje, że kawa z sokiem z cytryny wspomaga odchudzanie i przyspiesza spalanie zbędnego tłuszczu. Co więcej, ma także łagodzić bóle głowy. Należy jednak zauważyć, że do dziś nie wykonano badań, które potwierdziłyby te informacje.

Pozostałe – sok z cytryny na co pomaga

Sok z cytryny na również wiele innych właściwości. Wzmacnia układ odpornościowy organizmu i pozwala szybko zwalczać wszelkie infekcje. Ma działanie antynowotworowe, odkwasza organizm, uzupełnia niedobory minerałów, oczyszcza ciało itd.

Jakie pH ma sok z cytryny?

Przez pewien czas uważano, że picie soku z cytryny powodowało zakwaszenie organizmu. Jednak się okazało, że jego pH nie powoduje takich dolegliwości – wręcz przeciwnie, działa alkalizująco, czyli neutralizuje kwasy, odkwasza i oczyszcza ludzki organizm.

Czy sok z cytryny szkodzi na żołądek? Picie soku z cytryny – skutki uboczne

Cytryna ma niewątpliwie wiele zalet, ale nie wszyscy mogą go spożywać. Czy sok z cytryny szkodzi na żołądek? Jak się okazuje, może działać negatywnie w przypadku osób, które na co dzień zmagają się z refluksem żołądka. Spożywanie przez takie osoby soku z cytryny może powodować: zgagę, ból brzucha, refluks czy nawet nudności. Sok ten może wpływać również niekorzystnie na zęby.

Artykuł sponsorowany.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści