22 grudnia 2021

Sklep Zero Waste, czyli ekologia na co dzień.

Coraz częściej można natknąć się na określenie sklep zero waste. Dotyczy to zarówno sklepów internetowych, jak i stacjonarnych. Wiele osób kojarzy hasło z nurtem Eko, jednak niekoniecznie do końca zdają sobie one sprawę tego, czym naprawdę jest filozofia Zero Waste i Less Waste. Zacznijmy więc od wyjaśnienia.

Ostatnie dziesięciolecia to nagły wzrost i totalna rewolucja na rynkach. Produkowane i dostępne towary przestały być atrakcyjne z samego faktu posiadania konkretnych cech użytkowych czy estetycznych. Wzrosła konkurencja, a wraz z nią potrzeba stworzenia marketingowej otoczki, mającej na celu przyciąganie klientów. Co to oznacza dla naszej planety? Przede wszystkim mnóstwo odpadów, które przez setki lat będą zaśmiecać środowisko. Opakowania reklamowe, najczęściej syntetyczne, które od razu wyrzucane są do śmieci, jak i same produkty, nienadające się do naprawy, po ewentualnej usterce. Do tego dochodzi, nie da się ukryć wygodny, ale koszmarny dla matki ziemi trend, tanich, jednorazowych produktów higienicznych i nie tylko.  Sklep zero waste oferujący alternatywy dla tego typu podejścia do konsumpcji to wybawienie dla planety. Im więcej ich powstanie, a my będziemy z nich korzystać, tym łatwiej środowisko będzie mogło odetchnąć.

Sklep zero waste to miejsce, gdzie sprzedawane są produkty, z naciskiem na ich neutralność dla środowiska. Bardzo często można natknąć się na artykuły spożywcze czy kosmetyczne porcjowane na miejscu, dlatego warto przed skorzystaniem z ich usług zaopatrzyć się w pojemniki i siatki do których przełożony czy przelany zostanie towar. Nie oznacza to jednak, że otrzymamy wyłącznie tego typu produktu. Często można w nich zakupić artykuły, które po prostu nie wymagają opakowań, są alternatywą dla popularnych jednorazowych akcesoriów albo zabezpieczone są wyłącznie w pełni bezpiecznie dla środowiska.

Drogeria internetowa PomarńączowaSowa.pl to sklep zero waste sprzedający kosmetyki i artykuły higieniczne i pielęgnacyjne powstałe z w pełni ekologicznych i nierzadko organicznych materiałów. W asortymencie sklepu większość towaru sygnowana jest certyfikatami ekologiczności. Produkty w nim kupowane, sprzedawane są bez zbędnych opakowań. Wiele z nich można zakupić w wytrzymałych, dozownikach czy etui, które nadają się później do ponownego wykorzystania lub uzupełnienia.  Kupując je ograniczamy w olbrzymim stopniu generowanie niepotrzebnych śmieci i możemy choć na chwilę poczuć, że robimy co w naszej mocy dla przyszłości naszej planety.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści