17 października 2023

Masz problemy z cerą? Oto proste sposoby na oczyszczanie twarzy

Problemy z cerą często prowadzą do wniosku, że do ich usunięcia potrzebne jest długotrwałe i skomplikowane leczenie, ewentualnie drogie zabiegi kosmetyczne. Tymczasem to, co najważniejsze, można wykonać tanim kosztem w domowym zaciszu.

Sposoby na oczyszczanie twarzy dobiera się w zależności od typu cery i potrzeb. Zmieniają się wraz z wiekiem, także pod wpływem hormonów. Warto jednak wiedzieć, co można zrobić w domu, by twarz była bardziej promienna, a przy okazji, by nie napytać sobie biedy. Nieumiejętne oczyszczanie twarzy może bowiem prowadzić do różnorakich infekcji skórnych.

Myj twarz rano i wieczorem

Unikaj przy tym agresywnych kosmetyków zawierających alkohol. Także klasyczne mydło nie jest dobrym wyborem, bo mocno wysusza skórę.

Najlepsze specyfiki do mycia twarzy to lekkie pianki lub żele, mogą być peelingujące. Po myciu warto przetrzeć twarz odpowiednim tonikiem. Ten zabieg można też powtarzać w ciągu dnia dla odświeżenia cery.

Stosuj peelingi

Peeling mechaniczny lub enzymatyczny nie powinien być stosowany codziennie. Wystarczy wykonać go raz na tydzień, by skóra odzyskała swój zdrowy, promienny wygląd. Natomiast codzienne złuszczanie naskórka będzie skutkowało stymulowaniem zwiększonego wydzielania sebum.

Kosmetyki do peelingu nie są drogie, jeśli jednak ktoś chce, może je zrobić samodzielnie. Do najpopularniejszych należą peeling kawowy i cukrowy.

Wykorzystaj maseczki do twarzy

Czy pobrudzenie skóry może ją oczyścić? Oczywiście, o ile mamy na myśli odpowiednią maseczkę! Do oczyszczania skóry można stosować maseczki z aktywnym węglem lub glinki. Bardzo popularna jest glinka z Morza Martwego. Można też zrobić domowe maseczki oczyszczające. Receptury są dostępne w internecie.

Aby maseczka do twarzy była skuteczna, trzeba ją nałożyć na co najmniej dwadzieścia minut. Niektóre maseczki wymagają dłuższej obecności na twarzy. Warto mieć to na uwadze.

Oczyszczaj skórę parą

Parówki oczyszczające znały już nasze babcie. Ich sposób był bardzo prosty – stawiały na stole nieduży garnek z gorącą wodą i nakrywały głowę ręcznikiem. Para pomaga otworzyć pory i usunąć znajdujący się tam nadmiar sebum. Można też użyć naparu z ziół, np. z rumianku.

Babcine sposoby na ogół były skuteczne, ale jeśli ktoś nie lubi retro kosmetyki, może kupić nowoczesne urządzenie do oczyszczania twarzy parą.

Użyj olejków do oczyszczania skóry

Metoda wydaje się kontrowersyjna, ale zwolennicy twierdzą, że jest skuteczna. Wymaga ostrożności, bo łatwo się przy niej poparzyć. Polega na pokryciu twarzy olejem rycynowym z dodatkiem olejku odpowiedniego dla danego typu cery. W przypadku cery tłustej będzie to olejek arganowy. Kolejny krok to przykrycie twarzy ręcznikiem namoczonym w gorącej wodzie. Jak to działa? Otóż tłuszcze najlepiej rozpuszczają się w innych tłuszczach.

Trzymaj ręce z dala od twarzy

Najlepszy sposób na oczyszczanie skóry twarzy to… niebrudzenie jej. Chociaż nie chcemy się z tym faktem pogodzić, nasze ręce nigdy nie są do końca czyste i sterylne. Dotykasz twarzy odruchowo, z nerwów, a może dla uspokojenia? Masz zwyczaj odgarniać włosy z czoła? Właśnie w ten sposób przenosisz na skórę bakterie, które powodują stany zapalne.

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści