24 lutego 2022

Szybkie ćwiczenia zaraz po przebudzeniu dla osób otyłych

Otyłość nie zawsze wynika z zaniedbania czy niechęci do ćwiczeń. Często jest efektem różnego rodzaju schorzeń czy problemów odziedziczonych po rodzicach. Nie zwalnia nas to jednak z walki o siebie i dobre samopoczucie. Zmagając się z otyłością, tym bardziej warto zadbać o swoje zdrowie i do swoich codziennych obowiązków włączyć ćwiczenia, pozwalające na poprawę formy, a tym samym samopoczucia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem i wdrożeniem ćwiczeń każdego poranka.

Dlaczego warto ćwiczyć rano?

Ćwiczenia warto wykonywać rano z kilku powodów. Po pierwsze, właśnie rano masz wysoki metabolizm w związku z czym ruch sprawi, że szybciej spalisz kalorie. Po drugie, podczas treningu wydzielają się endorfiny wiec zaczniesz pogodnie dzień. Po trzecie, trening rano oznacza dodatkowe dotlenienie, a więc zwiększoną koncentrację i spokój ducha w ciągu dnia.

Jakie ćwiczenia są polecane dla osób otyłych?

Po pierwsze zacznij od ćwiczeń kardio. Taki rodzaj treningu najszybciej przyczynia się do spalenia tkanki tłuszczowej. Ma także wiele zalet zdrowotnych – wzmacnia serce i zwiększa przepustowość żył, dzięki czemu jest doskonałą profilaktyką chorób układu krążenia. Mogą to być spacery czy jazda na rowerze a także ćwiczenia na sprzęcie takim jak orbitrek czy rowerek stacjonarny.

Po drugie uważaj na stawy. Niestety w przypadku osób otyłych stawy podczas ćwiczeń są zdecydowanie bardziej obciążone. Warto więc postawić na aktywności w wodzie, jak pływanie czy wodny aerobik. Dlaczego? Dlatego, że woda powoduje, że układ kostno-stawowy nie jest tak obciążony jak w przypadku zwykłych ćwiczeń. Dodatkowo opór wody zmusza mięśnie do pracy.

Po trzecie ostrożnie wprowadzaj trening siłowy oraz kontroluj swoje tętno (maksymalnie 120 uderzeń na minutę). Wysiłek powinien być jednostajny i umiarkowany, bez nagłych zrywów.

Po czwarte korzystaj ze wsparcia dietetyka online, który odpowiednio dobierze intensywność ćwiczeń oraz wesprze Cię dobrze zbilansowaną dietą.

Współpraca z dietetykiem 

Dietetyk dzięki swojej profesjonalnej wiedzy zadba o Twoje zdrowie w sposób kompleksowy. Uwzględni kwestie zdrowotne i Twoje oczekiwania estetyczne. Połączenie trenera personalnego i dietetyka to najlepsze z możliwych, bowiem spojrzy on na Twoje zdrowie w sposób kompleksowy.

Poza merytoryczną wiedzą dietetyk online dostarczy Ci również dużej dawki zrozumienia i wsparcia, które jest niezwykle ważne w zmianie naszych nawyków. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wystarczy minimum 21 dni by zacząć zmianę. Pakiety fitness więc z pewnością pozwolą Ci na zyskanie nie tylko pewności siebie, ale również powrót czy powitanie (jeśli to będzie Twój pierwszy raz!) wyjątkowej, smukłej i zdrowej sylwetki.

Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

By zacząć trzeba tylko chcieć. Warto znaleźć trenera, który Ci odpowiada i skontaktować się. Najprawdopodobniej otrzymasz od niego ankietę do wypełnienia a także zalecenia dot. badań. Jeśli masz aktualne badania, podziel się nimi koniecznie z trenerem. Następnie zostanie ustalony plan żywieniowy i plan ćwiczeń. Pamiętaj, że dobry trener będzie monitorował Twoje efekty i zagrzewał Cię do walki każdego dnia o lepszą sylwetkę i zdrowie.

Artykuł gościnny.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści