5 października 2020

Masturbacja kobiety – co warto o niej wiedzieć?

Kobieca masturbacja wciąż jest tematem tabu. Niewiele osób płci żeńskiej otwarcie przyznaje, że zaspokaja się. Jednak masturbacja ma wiele pozytywnych skutków i warto uprawiać ją regularnie. Jak wpływa na ciało? W jaki sposób można to robić?

Masturbacja kobiety – dlaczego warto to robić?

Wiele osób odbiera kobiecą masturbacje jako odskocznie od normalności. Często niesłusznie kojarzy się ona z czymś perwersyjnym. Dodatkowo kobiety mają poczucie, że nie wypada im się samodzielnie zaspokajać, a może to za nie zrobić jedynie ich mężczyzna. Są to bardzo szkodliwe założenia.

Pozytywne skutki masturbacji

Każda kobieta powinna wiedzieć, że masturbacja nie jest niczym złym. Przeciwnie – ma bardzo pozytywny wpływ na organizm. Jaki? Oto kilka przykładów:

  • rozładowuje napięcie – masturbacja jest świetna w szczególności dla kobiet, które przeżywają w życiu dużo negatywnych emocji. To właśnie ona potrafi rozładować napięcie i pozytywnie wpłynąć na nastrój.
  • leczy bezsenność – masturbacja to najlepsza metoda na bezsenność. Dzięki temu, że redukuje stres korzystnie wpływa na jakość snu i znacznie ułatwia zasypianie.
  • reguluje hormony – samodzielne zaspokajanie się redukuje poziom hormonów, dzięki czemu kobieta czuje się znacznie lepiej. Masturbacja sprawia, że kobieta znacznie częściej czuje się radosna.
  • łagodzi ból – hormony, które są wytwarzane podczas masturbacji w dużym stopniu wpływają na odczuwanie bólu, a przede wszystkim zmniejszają go. Często mówi się o tym, że masturbacja korzystnie wpływa na kobietę podczas miesiączki, ponieważ łagodzi bóle menstruacyjne i zmniejsza skurcze.
  • pozytywnie wpływa na seks – masturbacja wbrew pozorom jest często kluczem do rozwiązania problemów w związku. Dzięki temu, że kobieta poznaje swoje potrzeby, wie jak sprawić sobie przyjemność. Dodatkowo zaspokajanie się uczy akceptacji własnego ciała.

Masturbacja kobiety – jak pieścić ciało?

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób doprowadzić się do orgazmu – jest to temat bardzo złożony. Każda kobieta lubi inne pieszczoty oraz ma inne potrzeby. Warto próbować różnego rodzaju stymulacji i dotykać różnych miejsc.

Kluczowym elementem masturbacji kobiety jest pochwa. Większość kobiet łączy penetrację z masażem łechtaczki i właśnie w taki sposób najczęściej osiąga orgazm. Można w tym celu wykorzystać różne gadżety lub bawić się jedynie dłońmi.

Masturbacja kobiety – jakich gadżetów warto użyć?

Na rynku znajdziemy duży wybór gadżetów erotycznych, które idealnie sprawdzą się podczas masturbacji. Kobiety najczęściej używają standardowych wibratorów. Jednak coraz większa ilość osób ceni sobie działanie masażerów łechtaczki. To właśnie z ich udziałem kobieta jest w stanie najszybciej osiągnąć orgazm.

Istnieją także wibratory, które noszą nazwę „króliczki”. To połączenie klasycznego wibratora z wypustkiem przeznaczonym do masażu łechtaczki. Idealnie nadaje się dla bardziej wymagających kobiet.

Masturbacja kobiet niestety wciąż jest tematem tabu. Jednak warto zacząć ją regularnie praktykować, ponieważ pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści