21 listopada 2023

Masz kręcone włosy? Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji

Kręcone włosy są piękne i optycznie dodają objętości. Efekt wizualny jaki dają jest naprawdę ciekawy, ale należy o nie cierpliwie i wytrwale dbać. Jeśli regularnie dbasz o kręcone włosy, to możesz się spodziewać doskonałych rezultatów i dobrych efektów. Jakich kosmetyków używać i jak stylizować kręcone włosy? Przeczytaj i zastosuj wskazówki na swoich pasmach.

Włosy kręcone – ogólna charakterystyka i wskazówki w pielęgnacji

Włosy kręcone mogą mieć różny rodzaj skrętu, od delikatnych fal, po mocno skręcone kosmyki. Są bardzo delikatne i mało odporne na zniekształcenia, wynikające choćby ze zbyt mocnych kosmetyków lub złej pielęgnacji. Nawilżanie i odżywianie jest bardzo ważne dla kręconych włosów, bo polepsza ich skręt. Zawsze należy pamiętać, że takie włosy należy pielęgnować już w trakcie mycia, a szczególnie rozczesywania i suszenia. Jeśli rozczesujemy kosmetyki to robimy to tylko na mokro, bardzo delikatnie i przy użyciu grzebienia z szerokim rozstawem. Pora na suszenie włosów? No właśnie, kręcone włosy nie lubią ciepłego powietrza i podmuchów z suszarki. Najlepsze rozwiązanie to zostawienie włosów do wyschnięcia lub suszenie tylko przy użyciu dyfuzora do włosów. Włosy kręcone pod wpływem mocnych podmuchów suszarki, tracą swój skręt i stają się trudne do ułożenia. Jeśli możesz to zostaw je do wyschnięcia lub podsusz delikatnie dyfuzorem i od razu użyj mleczka do stylizacji, jeszcze przed suszeniem. Wtedy skręt jest zabezpieczony przed suszeniem.

Jakie kosmetyki wybrać, aby podkreślić skręt i odżywić włosy?

Przede wszystkim szampon do włosów kręconych, jako podstawowy kosmetyk, powinien być delikatny. Po drugie musi nawilżać loki i podkreślać ich skręt. Tylko dobrze nawilżone kosmetyki będą miały piękny skręt. Warto zwrócić uwagę na takie składniki jak choćby ceramidy. Ceramidy to przebadany składnik o udowodnionym działaniu, który wzmacnia włosy i czyni je bardziej elastyczne. Te substancje uszczelniają łuski włosowe, dzięki czemu włosy są mocniejsze i mają jednolitą strukturę. Pamiętaj także o zastosowaniu odżywki na włosy, która dodaje im sprężystość i zapobiegania puszeniu się, a także ułatwia rozczesywanie ich na mokro. Warto dodać, że puszenie się włosów kręconych to bardzo częsty problem, który trzeba rozwiązywać wieloetapowo i cierpliwie. I wreszcie, stosuj także intensywne i bogate maski do włosów kręconych, na przykład z miodem manuka, ceramidami czy gliceryną i zafunduj swoim włosom intensywne nawilżenie.

Czego jeszcze warto używać do włosów?

Oprócz produktów takich jak szampony, odzywki i maski, stosuj także środki do pielęgnacji i odżywienia włosów na sucho. Zatem jak dbać o kręcone włosy? W codziennej pielęgnacji sprawdzą się mleczka, które szybko zapobiegają puszeniu się włosów między kolejnymi myciami, odświeżają ich wygląd i poprawiają skręt. Popularne są także spraye o delikatnej formule, które odżywiają loki i dodają im blasku. Pomyśl o tym, czy warto myć codziennie włosy, jeśli masz do dyspozycji produkty, które mogą je szybko odświeżyć. Częste mycie włosów także nie jest wskazane, dlatego jeśli możesz je myć co drugi dzień, jest to dobre rozwiązanie.

Wpis gościnny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Powiązane treści