26 października 2022

Jak tanio sprowadzić auto z USA?

Uszkodzone samochody z USA czy samochód na mienie przesiedleńcze? Polacy znani są z kombinowania i jak się okazuje to czasem pomaga tani sprowadzić samochód ze Stanów. Zdradzamy kilka metod, dzięki którym uda się tanio sprowadzić auto do Polski.

Trudna sytuacja na rynku motoryzacyjnym skłania polskich kierowców do importu aut już nie tylko z Europy, ale i np. z Ameryki. Zresztą auta ze stanów zjednoczonych cieszą się popularnością nie tylko dlatego, że są stosunkowo łatwo dostępne. Amerykańska motoryzacja ma po prostu to coś, co kojarzy się z wolnością i przygodą. Może warto więc po kilku passatach czy golfach przesiąść się do czegoś kompletnie innego? Buick i Cadillac czekają i wcale nie muszą być tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Czekają na swych właścicieli również auta zabytkowe z USA. Również ich import nie musi też nastręczać wieli trudności. Zdradzamy, jak tanio i łatwo sprowadzić samochód ze Stanów.

Samochód na mienie przesiedleńcze

To hasło znane niemal każdemu, ale co ono właściwie oznacza i czy każdy może z tej opcji skorzystać?

Mienie przesiedleńcze to nic innego, jak po prostu majątek, który przywożony jest na własny użytek i tylko dla zaspokojenia potrzeb własnego gospodarstwa domowego. Już na wstępie wiadomym się staje, że temat mienia przesiedleńczego dotyczy więc tylko tych osób, które w Stanach mieszkały. Mienie osobiste musi więc być przywiezione z miejsca, w którym mieszkało się w USA na stałe. Nie wystarczy więc wyjazd na wakacje na Florydę lub odwiedziny u cioci w Chicago, by sprowadzić auto z USA bez akcyzy i podatku. W przypadku sprowadzania samochodu na mienie przesiedleńcze będzie trzeba także udokumentować, że dysponowało się tym mieniem za granicą przez minimum sześć miesięcy. Warto więc kupić samochód przed powrotem do Polski nieco wcześniej. Najlepiej dysponować dowodem rejestracyjnym samochodu wystawionym właśnie na własne nazwisko, czyli osoby zamierzającej sprowadzić samochód z USA. Jest jeszcze jeden warunek. Dotyczy on zamieszkiwania w USA przez minimum dwanaście miesięcy. Warto więc mieć także potwierdzenie zameldowania w Stanach Zjednoczonych. Przyda się też umowa na wynajem mieszkania lub umowa o pracę.

Jeśli nie samochód na mienie przesiedleńcze to może kup uszkodzone auta z USA

Staraj się szukać samochodów uszkodzonych. Uszkodzone auta z USA to często pojazdy z niewielkimi uszkodzeniami blacharskimi. Można je kupić naprawdę za stosunkowo niewielkie pieniądze. Samochody takie sprzedawane są najczęściej przez firmy ubezpieczeniowe. To pojazdy, których właściciele nie chcieli naprawiać dotychczasowego auta, bo i tak upatrzony mieli już nowy model. Samochód taki warto więc kupić. Naprawa samochodów z USA nie musi być wcale droga.

Korzystaj z renomowanych firm importujących samochody ze Stanów Zjednoczonych.

Nie warto samemu bawić się w sprowadzanie pojazdu. Importer samochodów z USA pomoże ci wybrać odpowiednie auto. Dokonasz tego przy monitorze komputera bez konieczności odbywania podróży za ocean. Co ważne, firma importująca auta z USA zajmie się także formalnościami. Także naprawa auta z USA nie będzie przy takim rozwiązaniu problemem. Naprawa samochodów z USA to nic trudnego, ponieważ importer sprowadzając uszkodzone auto z Ameryki kupuje od razu niezbędne do usunięcia usterki części. Serwis samochodów z USA to bowiem ważny dział każdego importera samochodów z USA.

Importer aut z USA zapewni także finansowanie auta sprowadzonego ze Stanów

Może nie każdy to wie, ale samochód sprowadzony ze Stanów można także wziąć w leasing. Wystarczy sprowadzić auto z Ameryki i je zarejestrować. W tym momencie możliwe będzie już załatwienie jego leasingu. Bank odkupi od nas samochód, płacąc jego wartość, my zaś będziemy spłacać miesięczne raty. Prowadzący działalność gospodarczą będą mogli oczywiście wrzucić je w koszty. Dzięki temu auta z USA mogą być jeszcze tańsze. Jak więc widać, import aut z USA przeprowadzony przez wykwalifikowaną firmę to nic trudnego. Warto zasięgnąć informacji i wreszcie spełnić swoje marzenie.

Treść promowana.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści