30 stycznia 2024

Jak osiągnąć trwałe loki bez szkody dla włosów? Sprawdzone metody!

Trwałe loki to niekoniecznie to samo, co trwała ondulacja. Nie trzeba poddawać włosów agresywnym zabiegom chemicznym, by mieć piękną fryzurę i loki, które utrzymają się dłużej, niż kilka godzin. Znamy sekrety układania włosów i chętnie się nimi podzielimy.

Suche czy mokre, jakie włosy można układać lokówką?

Zdecydowanie suche. Lokówka nie jest urządzeniem przeznaczonym do używania na mokrych włosach. Odradzamy takie eksperymenty, bo zwykle kończą się one uszkodzeniem struktury włosa. Po kontakcie mokrych włosów z lokówką będą one matowe, kruche i łamliwe. Stracą bezpowrotnie miękkość i blaski, i nawet dobre odżywki nie będą w stanie w pełni ich zregenerować.

Jeśli z reguły mamy zbyt mało czasu, żeby najpierw suszyć włosy, a dopiero potem je układać, warto zainwestować w suszarko-lokówkę. To urządzenie pracuje inaczej niż klasyczna lokówka i jak najbardziej nadaje się do układania mokrych włosów.

Jak używać lokówki?

Lokówka https://www.eldom.eu/produkt/lokowka-do-wlosow-hs11-iss ma kształt walca, co pozwala uzyskać loki o równym przekroju na całej długości. To rozwiązanie sprawdza się zarówno przy długich rozpuszczonych włosach, jak i wówczas gdy chcemy zakręcić je do upięcia w fantazyjny kok, na przykład na fryzurę ślubną.

Pojedyncze pasmo włosów należy nakręcić na lokówkę na całej jej długości i zabezpieczyć klipsem, który stanowi integralną część urządzenia. Zabieg powinien trwać krótko, maksymalnie dziesięć sekund. Tyle wystarczy, by nadać włosom określony kształt i nie spalić ich. Jeśli włosy są bardzo delikatne, można użyć kosmetyków termoochronnych.

Jak używać lokówko-suszarki?

Lokówko-suszarka wygląda jak połączenie klasycznej suszarki https://www.eldom.eu/produkt/lokosuszarka-do-wlosow-4w1-hts20-bess ze szczotką do układania włosów i używanie jej także jest podobne. Nakręcamy włosy na szczotkę, suszymy i zdejmujemy z niej.

Jeśli chcemy mieć kształtne loki na całej długości wszystkich włosów, rozpoczynamy kręcenie od dolnych partii. Dla wygody warto włosy rosnące wyżej spiąć na czubku głowy.

Suszarko-lokówka jednocześnie suszy i układa włosy, ale także w tym przypadku lepiej będzie, gdy włosy będą półsuche, a nie całkiem mokre.

Im dłużej włosy będą nakręcone na szczotkę, tym mocniejszy skręt. Warto mieć to na uwadze i zawczasu ustalić, czy wolimy sprężyste loki, czy jedynie delikatne fale.

Aby suszenie i kręcenie było skuteczne, należy podzielić włosy na niezbyt grube pasma.

Jakich błędów unikać przy suszeniu i modelowaniu włosów?

Panuje powszechne przekonanie, że im wyższa temperatura, tym szybciej włosy będą suche i ułożone zgodnie z oczekiwaniami. To nie jest prawdą. Grube i mocne włosy faktycznie potrzebują wysokiej temperatury i nie zrobi im ona krzywdy. Natomiast w przypadku cienkich i delikatnych włosów trzeba obniżyć zarówno temperaturę suszenia, jak i modelowania.

Jeśli korzystamy z suszarki lub suszarko-lokówki (https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/lokowki-i-lokosuszarki-do-wlosow) nie można zapominać o zimnym nadmuchu. To właśnie on najlepiej zamyka łuski włosa, dzięki czemu są one lśniące i gładkie. Zimny nawiew pozwala także na utrwalenie fryzury.

Unikanie kosmetyków do utrwalania fryzury nie ma większego sensu. Żele, lakiery i pianki nie niszczą włosów, a dzięki nim loki dłużej zachowują pierwotny kształt i naturalny wygląd.

Materiał promocyjny.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści