17 października 2023

Jak dbać o suche i zniszczone włosy?

Jednym z najczęstszych problemów dotyczącej kondycji zdrowotnej włosów jest ich przesuszenie. Suche włosy szybko tracą swoją elastyczność, stają się łamliwe i kruche, łatwo się rozdwajają, są matowe, a często także trudne do rozczesania i stylizacji. Twoje włosy potrzebują solidnej dawki nawilżenia? Korzystanie z odżywki czy maski nawilżającej to nie wszystko. Jeśli chcesz poprawić ich kondycję, musisz pamiętać również o innych ważnych krokach pielęgnacyjnych.

Używaj delikatnych szamponów, które nie przesuszają włosów

Szampon to niewątpliwie najczęściej wybierany kosmetyk do włosów, używany nawet przez tych, którzy nie przykładają wagi do ich pielęgnacji. Oczyszczanie włosów i skóry głowy z pomocą szamponu jest konieczne, jednak warto wiedzieć, że szampony mogą mocno wysuszać i osłabiać włosy. Jeśli więc Twoje włosy są suche i zniszczone, zwróć szczególną uwagę na używany szampon.

Do włosów suchych poleca się przede wszystkim szampony o delikatnym działaniu i produkty wzbogacone o składniki nawilżające bądź odżywcze. Unikaj szamponów zawierających silne detergenty, które mogą dodatkowo osłabiać i wysuszać włosy.

Nakładaj odżywkę nawilżającą na włosy po każdym umyciu

Wiesz już, że mycie włosów szamponem, choć konieczne dla ich higieny, może je przesuszać. Z tego powodu pamiętaj o nakładaniu odżywki ze składnikami nawilżającymi po każdym użyciu szamponu. Odpowiednia dobrana odżywka wzmocni włosy, uzupełni poziom nawilżenia i odbuduje naturalną barierę chroniącą je przed utratą wody.

Wybór odżywek ze składnikami nawilżającymi jest ogromny. Dla włosów suchych polecane są nie tylko lekkie odżywki, ale i maski regeneracyjne o nieco gęstszej konsystencji, które pozostawia się na włosach na co najmniej kilkanaście minut. Dla jak najlepszych efektów warto na co dzień korzystać z silnie nawilżającej odżywki, a średnio co 3-4 mycia nakładać na włosy odżywczą maskę o mocniejszym działaniu.

Nawilżaj i zabezpieczaj końcówki odpowiednimi olejkami

To właśnie końcówki włosów są najbardziej narażone na widoczne objawy przesuszenia, rozdwajanie i łamanie. Jeśli Twoje włosy są suche, pamiętaj o regularnym podcinaniu wysuszonych końcówek. Dzięki temu będą lepiej się prezentować, a włosy nie będą się rozdwajać na całej długości. Nie zapomnij również o dodatkowym nawilżaniu końcówek z pomocą odpowiednich kosmetyków.

W suche końcówki warto wcierać nawilżające olejki, w tym na przykład olej z awokado na włosy wysokoporowate. Takie kosmetyki nie tylko zadziałają na włosy nawilżająco, ale dodatkowo nieco je nabłyszczą, wygładzą, wzmocnią i zabezpieczą przed uszkodzeniami.

Unikaj zbyt częstej stylizacji włosów wysoką temperaturą

Jednym z najczęstszych powodów przesuszenia włosów jest zbyt częsta stylizacja urządzeniami nagrzewającymi się do wysokich temperatur. Włosy pod wpływem gorąca szybko tracą nawilżenie, stają się osłabione, kruche i łamliwe. Nie nadużywaj lokówki czy prostownicy, zwłaszcza na już osłabionych włosach. Staraj się także unikać w miarę możliwości suszenia gorącym powietrzem. Myj włosy wtedy, kiedy będą miały czas wyschnąć naturalnie lub korzystaj z funkcji zimnego nawiewu w suszarce.

Kiedy chcesz wyprostować włosy lub zakręcić je lokówką, pamiętaj o nałożeniu wcześniej kosmetyku zapewniającego fryzurze niezbędną ochronę termiczną. Takie produkty to głównie mgiełki, spraye lub olejki, które rozprowadza się na całej długości włosów. Nie wpływają one na efekty stylizacji, ale chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści