4 grudnia 2023

Irygator do zębów – co to jest i czy warto?

Irygator do zębów może skutecznie wesprzeć codzienną higienę jamy ustnej u osób, które potrzebują szczególnie zadbać o swoje zęby. To nowoczesne urządzenie pozwala efektywnie wyczyścić przestrzenie między zębowe i zredukować nadmiar płytki bakteryjnej. Czy warto zakupić irygator do użytku domowego? Jak się nim posługiwać? I kto powinien po niego sięgnąć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Irygator do zębów – co to?

Irygator do zębów to nowoczesne urządzenie składające się ze zbiornika wodnego, silniczka i odpowiedniej dyszy. W sklepach najczęściej dostępne są wersje przewodowe i bezprzewodowe. Zasada działania irygatora domowego jest bardzo zbliżona do urządzeń znajdujących się w gabinetach dentystycznych.

Irygator do zębów – jak używać? 

Korzystanie z irygatora jest bardzo proste. Urządzenie generuje strumień wody pod ciśnieniem, który należy skierować na zęby. W ten sposób usuwany jest nadmiar bakterii, płytka nazębna, a także resztki pokarmu, które mogły utknąć między zębami.

Irygator do zębów – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zakupić do domu irygator do zębów. To urządzenie posiada wiele zalet. Przede wszystkim wspiera codzienną higienę jamy ustnej, skutecznie usuwa resztki pokarmowe, płytkę bakteryjną i sprawnie dociera do miejsc, gdzie trudno dostać się za pomocą szczoteczki do zębów. Ponadto może być doskonałym zamiennikiem nici dentystycznej dla osób, które z jakichś przyczyn nie chcą lub nie potrafią się nią posługiwać.

Irygator do zębów wskazane są szczególnie dla osób noszących aparaty ortodontyczne, posiadających korony, mosty czy implanty. Dodatkowo tego rodzaju urządzenia sprawdzą się dla osób o wrażliwych dziąsłach z tendencją do krwawień czy przy nadmiernej suchości w ustach wynikającej z genetyki lub będącej skutkiem ubocznym zażywanych leków.

Irygator – przed czy po myciu zębów?

Irygator najlepiej jest stosować zaraz przed umyciem zębów. Wystarczy używać go jeden raz dziennie np. na wieczór. Można także sięgnąć po niego w trakcie dnia, np. wtedy, gdy poczujesz, że jakieś resztki pokarmu utknęły Ci między zębami.

Sklep stomatologiczny Domowystomatolog oferuje szeroki wybór nowoczesnych irygatorów do zębów. Znajdziesz tam modele przewodowe i bezprzewodowe najlepszych marek na rynku. Sprawdź ich ofertę i wybierz urządzenie na miarę Twoich potrzeb.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł sponsorowany.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Powiązane treści