29 września 2023

Czy szczoteczka soniczna jest lepszym wyborem niż szczoteczka manualna?

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność, dzięki czemu liczba ich użytkowników systematycznie rośnie. Czy szczoteczka soniczna jest lepszym wyborem niż szczoteczka soniczna? Przekonaj się o tym, czytając poniższy artykuł, a także testując oba rodzaje szczoteczek.

Szczoteczka soniczna należy do grupy szczoteczek elektrycznych, czyli przyrządów z wbudowanym silniczkiem elektrycznym. Wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych, które docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów w sposób mechaniczny. Podczas pracy szczoteczki sonicznej cząstki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie usuwając z nich płytkę nazębną, bakterie i resztki pokarmowe.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Maksymalna prędkość, z jaką porusza się główka szczoteczki sonicznej, wynosi 96 000 ruchów na minutę pracy. Dla porównania, za pomocą szczoteczki manualnej wykonamy jedynie kilkaset ruchów w tym samym czasie. Fakt ten wpływa na wysoką skuteczność działania szczoteczek sonicznych. Tego typu urządzenia wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, funkcje zapewniające komfort użytkowania, a także końcówki wymienne dostępne w zestawie.

Jak działa szczoteczka manualna?

Szczoteczka manualna to najpopularniejszy przyrząd stworzony do pielęgnacji jamy ustnej. Składa się z rączki oraz osadzonej na niej główki czyszczącej wraz z włóknami. Szczotkując nią zęby, w trakcie minuty wykonamy kilkaset ruchów ręką. To wielokrotnie mniej niż w przypadku stosowania szczoteczki sonicznej. Używając szczoteczki manualnej, należy pamiętać o właściwych technikach szczotkowania zębów. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do uszkodzenia dziąseł lub szkliwa zębowego.

Szczoteczka soniczna czy manualna?

Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od manualnej? Odpowiedź na to pytanie powinna być jednoznaczna. Szczoteczka soniczna jest zdecydowanie lepsza od manualnej szczoteczki do zębów właściwie pod każdym względem. Zacznijmy od tego, że usuwa kilka razy więcej płytki nazębnej, osadów, bakterii oraz resztek pokarmowych. Szczoteczka soniczna działa nie tylko skutecznie, ale również bezpiecznie, gdyż nie podrażnia wrażliwych zębów i dziąseł. Stosując ją, zapobiegasz wielu dolegliwościom jamy ustnej, takim jak paradontoza czy próchnica.

Warto wspomnieć o prędkości pracy szczoteczki sonicznej. Jej główka wytwarza nawet 96 000 ruchów sonicznych na minutę pracy, natomiast za pomocą szczoteczki manualnej wykonamy jedynie kilkaset ruchów. Jeśli praca urządzenia sonicznego będzie dla Ciebie zbyt szybka oraz intensywna, możesz wybrać odpowiedni dla siebie tryb pracy z mniejszą liczbą ruchów.

Nie zapominajmy także o funkcjach zapewniających komfort użytkowania szczoteczki sonicznej. To chociażby timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego umycia zębów, a także czujnik siły nacisku, informujący nas o zbyt mocnym dociskaniu główki do powierzchni szkliwa, czy też wskaźnik zużycia włosia, sygnalizujący konieczność wymiany starej końcówki na nową.

Szczoteczki soniczne mają wiele zalet, które sprawiają, że są one lepszymi przyrządami do pielęgnacji jamy ustnej od szczoteczek tradycyjnych. Martwi Cię fakt, iż szczoteczka soniczna musi być raz na jakiś czas podłączona do prądu? Producenci tego typu przyrządów wyposażają je w bardzo wydajne akumulatory, które umożliwiają działanie nawet przez dwa miesiące bez konieczności ładowania! Wybierz szczoteczkę soniczną i ciesz się pełnym komfortem użytkowania!

Najlepsze szczoteczki soniczne

Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia, warto sprawdzić jakąś stronę internetową, gdzie porównane są popularne modele szczoteczek lub ranking szczoteczek sonicznych:  Do najczęściej wybieranych marek przez klientów zaliczają się produkty Smilesonic, Philips Sonicare czy Seysso. Wybierając właściwą szczoteczkę soniczną, zwróć uwagę na liczbę trybów pracy, przydatnych funkcji zapewniających komfort użytkowania czy zawartość całego zestawu.

Artykuł gościnny.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści