25 listopada 2022

Bidony i kubki dla najmłodszych dzieci

Wśród małych dzieci podczas samodzielnego picia często występują komplikacje i problemy. Picie z naczyń niedostosowanych dla najmłodszych może powodować bóle brzucha, kolki czy zapowietrzenia.

Bidony dla dzieci stanowią najlepsze rozwiązanie tego problemu. Są one nie tylko funkcjonalne, ale też bezpieczne. Poza tym łatwo zabrać je gdzieś ze sobą. Są idealne na wycieczki, wakacje, czy nawet każdego dnia do szkoły lub przedszkola.

Bidony dla dzieci

Bidon ułatwia spożywanie napojów, nie sprawia również problemów dziecku z trzymaniem go. Picie dodatkowo usprawnia słomka, która jednocześnie zapobiega częstemu rozlewaniu napojów. Warto również zaznaczyć, że bidon jest przeznaczony do użytku wielorazowego, dlatego stanowi rozwiązanie lepsze cenowo i ekologicznie.

Kubki dziecięce

Innym rozwiązaniem ułatwiającym dzieciom picie są kubki dziecięce. Praktyczne mogą one okazać się głównie w domu lub podczas uroczystości rodzinnych, ale też na wakacjach. Dzięki designerskiemu wyglądowi ułatwiają dzieciom picie i zapobiegają zakrztuszeniom. Ponadto kubeczki silikonowe są miękkie i bezpieczne w użytkowaniu dla najmłodszych.

Sklep tamaja.pl ma w swojej ofercie wyjątkowe kubki dla maluszków. Kubki z serii Doidy cup nowy design dostępne są w ciekawych kolorach. Mają nietypowy, krzywy kształt, ich delikatnie zakrzywiona krawędź jeszcze bardziej ułatwia oparcie ząbków, a dłuższe i szersze uchwyty pozwalają na wygodne użycie przez starsze dzieci.

Można poić nim zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci, a nawet dorosłych. Z kolei silikonowy kubeczek to świetna alternatywa dla kubków plastikowych. Jest ładny, miękki i dopasowany do rączki dziecka.

Przykładowe bidony

Najbardziej popularne są bidony w formie butelki z dwoma uchwytami o pojemności 0,5l ze słomką. Takie też można znaleźć w sklepie tamaja.pl. Dla nieco starszych dzieci przeznaczone są z kolei butelki tritanowe ze słomką lub też sportowe butelki bez słomki.

Bidony dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Wszystkie są bardzo ładne i dobrze wykonane. Mają miękkie, silikonowe ustniki, z których łatwo się pije oraz proste w otwieraniu i zamykaniu pokrywki.

Sklep tamaja.pl ma w swojej ofercie wiele praktycznych i estetycznych bidonów i kubków. B.Box Bidon ze słomką ANANASOWY pozwoli maluszkowi wypić napój do ostatniej kropli. Z kolei B.Box – Butelka Tritanowa ze słomką 450 ml OCEAN BREEZE ma nietypowy kształt trójkąta, co ułatwia jej trzymanie. Posiada również łatwy system otwierania dzięki przyciskowi. poza tym nie przecieka i łatwo można ją przenosić.

Dlaczego warto kupić dziecku bidon?

Choć może się wydawać, że bidon to niepotrzebny i zbędny wydatek, może się on okazać ogromnym ułatwieniem dla rodziców. Jest nie tylko łatwy i wygodny w użytkowaniu przez dzieci, ale dzięki niemu rodzice mają pewność, co dziecko pije w szkole i przedszkolu, jak również nie muszą martwić się, że butelka się stłucze, wyleje lub spowoduje zakrztuszenie.

Bidony są lekkie i poręczne, można je wszędzie ze sobą zabrać. Ponadto nie przeciekają i ułatwiają młodszym dzieciom picie.

Choć bidony dostępne są w różnych cenach, warto zainwestować w dobrą i porządną butelkę. Jest ona wielorazowa, a więc korzystanie z niej jest dużo bardziej opłacalne finansowo niż kupowanie codziennie plastikowych butelek. Poza tym jest ekologiczna i posłuży dziecku przez dłuższy czas. Kupując bidon, warto wybrać ten najlepszy dla naszego dziecka.

Jak wybrać najlepszy produkt?

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów bidonów. Najczęściej wybierane są te z tworzywa sztucznego, ale możemy również napotkać bidony z aluminium, metalowe, z filtrem i bidony termiczne, które pozwolą nam przechowywać cieple napoje. Najpierw należy więc zastanowić się, który rodzaj bidonu nas interesuje.

Inne kryteria, które należy wziąć pod uwagę to rurka lub jej brak, jej miękkość, jakość wykonania bidonu, elementy, które ułatwią użytkowanie go przez dzieci, jego uniwersalność, czy na przykład będzie można umieścić go w uchwycie rowerowym czy przy wózku, wielkość butelki, sposób zamykania oraz skład materiałów, z których została wykonana.

No i oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na kolor i wygląd. Warto po prostu zastanowić się, jaki produkt będzie najlepszy dla naszego dziecka i sprosta jego potrzebom. Więcej znajdziesz tutaj.

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści