29 września 2022

Jak właściwie dobrać flamastry do wieku dziecka?

Na wyprawkę szkolną składa się wiele elementów. Wśród nich istotna rolę odgrywają pisaki, dzięki którym dziecko może realizować prace plastyczne. Wybór odpowiednich mazaków może stanowić spore wyzwanie. Zwłaszcza jeśli nie wiesz, na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę. W jaki więc sposób dobrać idealne flamastry? Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu pisaków.

Dlaczego warto kupić dobrej jakości flamastry dla dziecka?

Flamaster to nic innego jak plastikowa tuba z rdzeniem nasączonym kolorowym tuszem w środku. Służy nie tylko do tworzenia prac plastycznych, ale także do rysowania szlaczków, podkreślania istotnych fragmentów w notatkach i ozdabiania zeszytów lub laurek. Dobrej jakości mazaki pozwalają na precyzyjne i łatwe nanoszenie barw na papier, a także utrzymywanie się kresek przez długi czas. Kupując takie artykuły piśmiennicze masz pewność, że Twoje dziecko nie będzie frustrowało się podczas wykonywania rysunków.

Jak właściwie dobrać flamastry dla dziecka?

Dwustronne, cieńsze, grubsze, okrągłe… Wybór mazaków jest spory. Dlatego podczas kupowania flamastrów dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oto najważniejsze aspekty, którymi musisz kierować się podczas doboru tego rodzaju artykułów plastycznych.

1. Bezpieczeństwo stosowania 

Produkty dla najmłodszych nie mogą stanowić zagrożenia. Wybierając artykuły, sprawdź, czy są wyposażone w wentylowaną nasadkę. W przypadku połknięcia przez dziecko tego niewielkiego elementu, skuwka będzie oddychała.

2. Zmywalność

Nie da się ukryć, że podczas rysowania flamastrami nietrudno o zabrudzenia odzieży czy blatu. Podczas zakupu pisaków warto więc zwrócić uwagę, czy zawarty w nich tusz jest zmywalny i łatwo spieralny z większości tkanin. Szeroki wybór takich właśnie produktów można znaleźć w ofercie sklepu online https://biurowelove.pl/pl/c/Cienkopisy%2C-flamastry%2C-markery%2C-zakreslacze/292.

3. Ilość kolorów

Im większy wybór kolorów, tym większe możliwości będą miało Twoje dziecko na rozwijanie kreatywności i ekspresjonizmu.

Artykuł gościnny.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści