23 września 2022

Zobacz, jakie akcesoria są potrzebne do nauki czytania metodą Domana

Czytanie jest jedną z podstawowych umiejętności. Warto uczyć dziecko czytać, zanim jeszcze zacznie uczęszczać do szkoły. Popularnym sposobem na nauczenie czytania jest metoda Domana. Na czym ona polega i jakie akcesoria będą Ci potrzebne?

Na czym polega metoda Domana?

Nauka czytania metodą Domana opiera się przede wszystkim na zabawie i pozytywnych emocjach. Wymaga systematyczności i zaangażowania ze strony rodziców. W skrócie polega ona na pokazywaniu dziecku białych kart z różnymi wyrazami i wyraźnym czytaniu ich. Każdego dnia wprowadza się nowe wyrazy, a także powtarza te dotychczasowe. Stopniowo należy wprowadzać coraz trudniejsze słowa, a później także wyrażenia i zdania.

Jakie akcesoria są niezbędne do nauki metodą Domana?

Karty do nauki czytania metodą Domana

Podstawowymi akcesoriami do nauki czytania metodą Domana są zestawy białych kart, na których rodzic ma pisać słowa oraz zdania. W ofercie sklepu internetowego https://www.wczesnaedukacja.pl/ znajdziesz zestawy składające się ze 100 sztuk czystych kart. Do wyboru są kwadratowe kartki o wymiarach 280 x 280 mm do pojedynczych słów oraz prostokątne o wymiarach 600 x 107 mm, na których umieszcza się wyrażenia i zdania. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w grube flamastry w wyraźnych kolorach, np. czerwonym.

Gotowe zestawy do nauki czytania metodą Domana

Jeżeli dużo pracujesz i nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie kart do nauki czytania metodą Domana, możesz kupić gotowe zestawy wyrazów oraz zdań. Do niektórych kompletów dołączone są również dwustronne karty obrazkowe, które świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie lub na sam początek przygody z nauką czytania. W zestawie można także znaleźć markery, instrukcję, zakładki oraz niezwykle przydatny harmonogram nauki.

Jak widać, akcesoria do nauki czytania metodą Domana nie są zbyt skomplikowane. Warto się w nie zaopatrzyć i spróbować uczyć dziecko czytać z ich pomocą. Efekty z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści