26 czerwca 2022

Wyprawka dla noworodka – co kupić przed porodem?

Spodziewasz się maleństwa? Koniecznie powinnaś odpowiednio przygotować się na pojawienie dziecka. Wyprawka dla noworodka musi być skompletowana tak, aby nie tylko zapewnić maluchowi wszystko, czego potrzebuje w pierwszych miesiącach życia. Dobrze dobrane akcesoria będą także wspierać rodziców w codziennej opiece nad bobasem. Jeśli czujesz się zagubiona pośród wielu produktów dla dzieci, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik, co trzeba kupić przed porodem.

Jak powinna wyglądać wyprawka dla noworodka?

Produkty i artykuły dla noworodka powinnaś zacząć kompletować na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu. Zobacz, co musi obowiązkowo znaleźć się w wyprawce dla dziecka.

1. Kosmetyki do pielęgnacji malucha

Na liście nie powinno zabraknąć kremu nawilżającego, środka na odparzenia, mydła, olejku, a także oliwki po kąpieli. Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne, warto pamiętać, by produkty były przeznaczone do stosowania już od pierwszych dni życia.

2. Artykuły do codziennej higieny

Odpowiednia higiena to podstawa w trosce o zdrowie malucha. Dlatego w wyprawce dla malucha powinna znaleźć się szczotka z naturalnego włosia, zestaw do pielęgnacji paznokci, gąbka, silikonowa szczoteczka do dziąseł i okrycie kąpielowe.

3. Chusteczki nawilżane dla dzieci

To jeden z niezbędnych artykułów podczas przewijania. Poszczególne rodzaje różnią się liczbą i rodzajem środków użytych do nasączenia. Doskonałym wyborem będą mokre chusteczki, które wykonane są z naturalnej bawełny i nawilżone czystą wodą.

4. Butelki do karmienia

Przy wyborze butelki dla dziecka, niezwykle ważne jest, by akcesorium było bezpieczne i miało niezbędne atesty. Idealnie sprawdzą się produkty wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, które można znaleźć między innymi w sklepie https://byleeko.pl/. Takie artykuły cechują się wytrzymałością na częste użytkowanie.

5. Smoczki

Akcesorium ma zadanie zaspokoić fizjologiczną potrzebę ssania. Jednak wybór odpowiedniego smoczka nie jest prosty. Modele przeznaczone dla noworodków nie powinny być ani za duże, ani zbyt małe. Niezwykle ważne jest, by część do ssania kształtem przypominała sutek mamy.

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści