31 stycznia 2022

Wypełnianie zmarszczek

Pojawienie się zmarszczek związane jest z procesem starzenia się skóry. Wraz z upływem czasu traci ona swoją jędrność, a także spada ilość kolagenu oraz elastyny. Wynikiem tego procesu jest pojawienie się na skórze bruzd, czyli właśnie zmarszczek. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby wypełnić je i zminimalizować ich widoczność. Jednym z nich jest ich wypełnianie.

W jaki sposób przeprowadza się wypełnianie zmarszczek?

Wypełnianie zmarszczek wykonuje się głównie przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to substancja organiczna, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dlatego taki zabieg jest bezpieczny oraz skuteczny. Kwas hialuronowy wiążę cząsteczki wody i pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu skóra jest sprężysta oraz zdecydowanie bardziej gładka.  Aby uzyskać konkretny efekt stosuje się kwas hialuronowy o różnej gęstości. Efekty są w stanie utrzymać się przed około 6-8 miesięcy. Ten sposób wypełniania zmarszczek jest szczególnie popularny ze względu na naturalny efekt, jaki można z jego pomocą uzyskać. Jest to zabieg nieinwazyjny, co oznacza, że po jego przeprowadzeniu nie ma konieczności długiej rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku operacji plastycznych.

Zmarszczki wypełnić można również botoksem. Jest to substancja na bazie toksyny botulinowej o bardzo małym stężeniu, dzięki czemu jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Botoks daje efekt natychmiastowego wygładzenia, ponieważ unieruchamia mięśnie, dzięki czemu skóra nie fałduje się oraz nie marszczy. Jest to zabieg skuteczny, a jego efekty utrzymują się przez około pół roku.

Zarówno kwas hialuronowy, jak i botoks są wprowadzane pod skórę miejscowo za pomocą igły. Podczas zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie, które minimalizuje dolegliwości bólowe związane z nakłuwaniem skóry. Dzięki temu jest to bezbolesny zabieg. Trwa on najczęściej od 15 do 60 minut, a dokładna długość zależna jest od ilości zmarszczek, które należy wypełnić. Przeprowadzająca zabieg osoba wstrzykuje substancję w głębokie warstwy skóry oraz bezpośrednio pod nią.

Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek?

Zabieg ten pozwala przede wszystkim zredukować ilość oraz głębokość zmarszczek. Pomaga również zniwelować bruzdę nosowo-wargową oraz poprawić ogólny owal twarzy. Głównymi wskazaniami są więc zmarszczki w okolicy twarzy oraz szyi, zapadnięte policzki oraz utrata jędrności skóry. Zabieg ten świetnie sprawdzi się także w przypadku niewydatnych kości policzkowych oraz przy występowaniu asymetrii twarzy. Jest to świetny sposób na to, aby w szybki i trwały sposób poprawić ogólny wygląd oraz kształt twarzy. Efekty są bowiem widoczne od razu. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub opuchlizna, ale jest to normalne zjawisko, które ustępuje.

Z zabiegów wypełniania zmarszczek nie mogą skorzystać przede wszystkim kobiety w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Z jego przeprowadzenia wykluczają również różnego rodzaju choroby autoimmunologiczne oraz skłonność do powstawania keloidów, czyli trwałych blizn. Do zabiegu nie mogą także podejść pacjenci ciepiący na stany zapalne skóry oraz przyjmujący leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, a także borykający się z chorobami układu krążenia oraz nerwowego. Bezpośrednio przed oraz po zabiegu nie wolno spożywać alkoholu, a także należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz korzystania z sauny i solarium.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści