4 lutego 2022

Wybór idealnego palta zimowego

Zimowe okrycia wierzchnie są zazwyczaj dość dużym wydatkiem, jednak nie można się bez nich obyć, zwłaszcza, gdy temperatury gwałtownie spadają. Zakup warto zaplanować na kilka miesięcy przed zimą, aby dobrze przemyśleć, który fason będzie najbardziej odpowiedni. Produkt można oczywiście kupić w sklepie stacjonarnym lub internetowym, ale drugie rozwiązanie wymaga zapoznania się z wymiarami poszczególnych modeli.

Palta zimowe – jak dokonać dobrego wyboru?

Zapoznawanie się z ofertami poszczególnych sklepów wiąże się z nadzieją odnalezienia najlepszego dla siebie modelu płaszcza. Decydując się na palto zimowe z wysokiej jakości tkanin należy liczyć się z jego wyższą cenę, ale w zamian otrzymuje się produkt na wiele lat. Sklepy mają w ofertach wiele typów, każdy jest godny takiej samej uwagi. Krój ma ogromne znaczenie i dotyczy każdej części garderoby, ponieważ istotne jest dopasowanie do rodzaju figury i stylu. Kobiety ceniące wygodę połączoną z elegancją i niewymuszoną klasyką docenią jednorzędowe lub dwurzędowe palta zimowe z klasycznym wyglądem kołnierza. W takich przypadkach całkowicie zbędne są ewentualne naszywki, kaptury i inne dodatki. Panie preferujące styl stricte sportowy najlepiej odnajdą się w krojach nieco szerszych – modnych w ostatnim czasie – oversize. Na topie cały czas pozostają także palta zimowe z układem podobnym do szlafroka, czyli z paskiem związywanym w talii. Dedykowany jest głównie wysokim kobietom, ponieważ optycznie skraca sylwetkę. Preferencje modowe to oczywiście nie wszystko, dlatego konieczne jest przyporządkowanie swojej sylwetki do charakterystyk poszczególnych typów.

Palta zimowe, a typ sylwetki

Palta zimowe dla kobiet z sylwetką „klepsydry” powinny podkreślać wcięcie w talii, które jest największym atutem. Idealnymi fasonami są wszystkie te, które przewiązuje się paskiem – zarówno proste, dwurzędowe, jak i rozkloszowane. Niekoniecznie trafione są natomiast fasony z kieszeniami na wysokości biustu. Kolejnym typem figury jest „jabłko”, w tym przypadku najlepiej sprawdzą się bardziej obszerne palta zimowe, ponieważ skutecznie maskują niedoskonałości w postaci większego brzuszka. Zdecydowanie odradza się modele z paskami, ale głęboki dekolt będzie już mile widziany, wysmukli niektóre części ciała. Właścicielki figury „gruszki” dobrze wyglądają w paltach z dużymi kołnierzami i paskami w talii, gdyż odwraca to uwagę od dość szerokich bioder. W celu wyrównania linii ramion i bioder można postawić na okrycie poszerzające górne części ciała. Ubrania muszą być dopasowane także pod względem wzrostu, dla przykładu niskie panie z powodzeniem mogą wybrać okrycia wierzchnie o długości do kolan. Dłuższe modele zamiast wysmuklić, przytłoczą całą sylwetkę, co zadziała na niekorzyść kobiety. Powinno się unikać krojów oversize, lecz stawiać na bardziej dopasowane palta. Zawsze można oczywiście dodać sobie centymetrów wysokimi obcasami, które dodatkową optycznie wydłużą nogi i podkreślą elegancję całej zimowej stylizacji. Rolę główną mogą w nich grać różne odsłony palta.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści