8 września 2021

Włóczki – co można z nich zrobić? Oto kilka pomysłów na dekoracje do domu!

Ręczne robótki są coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. To świetny sposób na rozwój kreatywności, ale także na poprawę zdolności manualnych. Włóczkę można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Zastanawiasz się, co można zrobić na drutach? Czytaj dalej i poznaj kilka pomysłów na oryginalną dekorację do domu, wykonaną właśnie z włóczki!

Pompony – wykorzystanie włóczki w oryginalny sposób

Pompon jest uniwersalną dekoracją, którą wykonuje się za pomocą włóczki. Można ozdobić nim czapkę, poszewkę na poduszkę czy rogi ulubionego koca. To oryginalny akcent, który ociepli wnętrze. Ponadto własnoręcznie wykonane zdobienia są powodem do dumy i cieszą bardziej niż gotowe detale kupione w sklepie. Aby wykonać taki pompon, potrzebujesz zaledwie kilka rzeczy: nożyczki, kawałek kartonu oraz włóczka. Warto stawiać na ulubione kolory, które będą spójne z całą aranżacją wnętrza. Wystarczy narysować na kartonie dwa okręgi oraz kolejne dwa w ich środku. Następnie wyciąć narysowane kształty i ułożyć w taki sposób, aby tworzyły obręcz, wokół której trzeba nawinąć włóczkę. W ostatnim etapie należy przeciąć miejsce, w którym łączą się kręgi, związać na środku dodatkowym kawałkiem nitki i gotowe! To prosty sposób na wykorzystanie włóczki i stworzenie ciekawej dekoracji!

Ozdobny abażur z włóczki

Za pomocą włóczki można stworzyć wiele fantastycznych rzeczy. Wystarczy odrobina chęci, szczypta umiejętności, ale przede wszystkim odpowiednie materiały. Chociażby sklep Biferno posiada w swojej ofercie wysokiej jakości włóczki w różnych kolorach oraz o różnych grubościach. Ogromny wybór wełnianych, bawełnianych czy moherowych włóczek, pozwala puścić wodzy fantazji i stworzyć ciekawe rękodzieło.

Jednym z oryginalnych pomysłów dekoracji do domu jest ozdobny abażur. To propozycja, która wymaga odrobinę więcej czasu i cierpliwości, ale efekt jest wart takiego poświęcenia. W pierwszej kolejności trzeba owinąć stojak lampki oraz jego poszczególne pręty. Następnie należy związać końce, aby wszystko mocno się trzymało. Kolejnym etapem jest stopniowe owijanie docelowego przedmiotu. Na każdy pręt należy nałożyć odrobinę kleju na gorąco, aby dokładnie przytwierdzić włóczkę do abażuru. W taki sposób lampka zyska drugie życie, a Ty będziesz mogła cieszyć się nieszablonową dekoracją.

Postaw na praktyczne dekoracje z włóczki

Jeżeli jednak wolisz praktyczne dekoracje, postaw na koce, narzuty i poszewki. To świetna ozdoba salonu, która idealnie sprawdzi się podczas chłodnych zimowych wieczorów. Co więcej, własnoręcznie wykonany komplet z pewnością odmieni dotychczasowy wygląd wnętrza. Wybierając tego rodzaju dekorację, ocieplisz domową przestrzeń i nadasz jej wyjątkowego charakteru.

Przeczytaj także: Do jakich aranżacji pasują lamele drewniane?

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści