23 sierpnia 2022

Kosze cargo – jakie są ich zalety?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu lub mieszkaniu. Jednak jego aranżacja wcale nie należy do najłatwiejszych. Nie jest łatwo połączyć efektowny design z dużą ilością szafek czy półek. Od kilku lat coraz większą popularnością na rynku i to nie bez powodu cieszą się kosze cargo. Czym są i jakie są ich najważniejsze zalety?

Co warto wiedzieć o koszach cargo?

Cargo to nic innego jak system koszy mocowanych w meblach kuchennych. Mają one możliwość wysuwania się na specjalnych prowadnicach. Są świetnym rozwiązaniem w małych kuchniach. Zapewniają bowiem łatwo dostępną powierzchnię do przechowywania.

Kosze cargo, które znajdziesz np. w ofercie sklepu internetowego https://emfah.pl/, wypełnić mogą nawet bardzo wąskie przestrzenie. Dużą popularnością cieszą się m.in. niskie kosze podblatowe, które są idealne do wypełniania szafek pod blatem kuchennym. Przechowywać w nich można garnki i patelnie. Z kolei wysokie cargo znajdują zastosowanie w przypadku szafek stojących.

Jakie zalety mają kosze cargo?

Na pewno kosze cargo są bardzo funkcjonalne i ergonomiczne. Pod tym względem zdecydowanie wygrywają ze standardowymi szufladami kuchennymi. Dzięki nim uzyskać można dodatkową przestrzeń do magazynowania. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na standardowe szafki.

Zastosowane w tym przypadku prowadnice zapewniają szybki i bezproblemowy dostęp do wnętrza kosza. Można je z łatwością wysunąć z mebla, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Niektóre systemy wykorzystywane w produktach cargo są obrotowe. Kosze cargo są często wykorzystywane do wypełniania wąskich przestrzeni przy zlewozmywakach czy kuchenkach. Wąski kosz jest idealnym miejscem na słoiki z przetworami, butelki z olejami czy przyprawy.

Wprawdzie kosze cargo nie należą do najtańszych elementów wyposażenia mebli kuchennych, ale są za to bardzo funkcjonalne i praktyczne. W małych pomieszczeniach sprawdzają się doskonale, bo znacznie zwiększają przestrzeń służącą do przechowywania.

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści

Black Friday z Dreame

Black Friday z Dreame

Black Friday zbliża się wielkimi krokami! Z tej właśnie okazji marka Dreame przygotowała niesamowite okazje. Myślisz o...

czytaj dalej