30 października 2023

Urządzamy dom na święta – te dekoracje warto rozważyć

Zastanawiasz się, w jaki sposób ozdobić dom na święta? Istnieje mnóstwo ciekawych pomysłów, które warto wykorzystać. Sklepy przed Bożym Narodzeniem wypełnione są po brzegi różnymi pięknymi ozdobami. Sprawdź, które dekoracje warto rozważyć i zadbaj o piękną aranżację swojego domu na święta.

Inspiracje z natury, piękny aromat i przytulne akcenty

W aranżacjach świątecznych wyróżniają się naturalne ozdoby. Inspiracje z natury z roku na rok zyskują na popularności. Jeśli odpowiada Ci klimat rodem z lasu, koniecznie zadbaj o tego typu dekoracje. Choinki sztuczne jak żywe będą doskonałym pomysłem, jeśli nie możesz pozwolić sobie na prawdziwe drzewko. Możesz za to powiesić na takiej naturalne ozdoby, np. suszone plasterki pomarańczy oraz szyszki oprószone sztucznym śniegiem.

Na ozdobnej paterze warto ułożyć prawdziwe, pachnące gałązki i pomarańcze ze wbitymi w nie goździkami. Tego typu ozdoba wydziela cudowny aromat i sprawia, że domownicy szybciej wczuwają się w świąteczny klimat. Piękny zapach jest zresztą nieodłączną częścią dekorowania mieszkania. Postaw więc również na świeczki zapachowe m.in. cynamonowe, waniliowe i pomarańczowe. Wprawią wszystkich w świetny nastrój i sprawią, że w domu będzie znacznie przytulniej.

Doskonałym pomysłem są również ozdoby zawieszone na ścianie. Możesz uczynić je kluczowym elementem wystroju wybranego pomieszczenia. Świetnie prezentuje się też ręcznie robiona makrama lub plecione doniczki. Nawiązując do stylu eko, możesz ozdobić dom światełkami typu cotton balls czy girlandą z jemioły. To niewielkie akcenty, ale mogą naprawdę zmienić całą aranżację mieszkania. Dzięki nim będzie wydawać się przytulniejsze i bardziej klimatyczne.

Pomyśl o tych dekoracjach świątecznych

Ozdobami, które warto rozważyć na święta, są wianki oraz girlandy. Doskonale prezentują się na drzwiach, podkreślając świąteczny klimat. Wianki z prawdziwych lub sztucznych gałązek świetnie komponują się z drzwiami wejściowymi. Możesz powiesić je również na ścianie, gdzie też stanowić będą znakomitą dekorację. Girlandę dodatkowo ozdobioną czerwonymi kokardkami, szyszkami i dzwoneczkami możesz zawiesić nad kominkiem albo przewiesić przez balustradę. Niepozorna ozdoba w kilka chwil odmieni mieszkanie, wprowadzając świąteczną aurę.

Doskonale wygląda również bukiet skomponowany z gałęzi i kwiatów. Fantastycznie prezentują się zestawione ze sobą białe lilie i gałązki świerku. Możesz dorzucić do nich czerwone róże, aby stworzyć pachnącą, piękną dekorację. Wstaw je do wazonu i ułóż na stole lub parapecie okna. Warto przy okazji ozdobić okno – niech zawisną w nim kolorowe światełka i kilka bombek. Szybę przyprószyć możesz sztucznym śniegiem.

Ozdób sypialnię, wkładając poduszki w świąteczne poszewki np. w renifery lub gwiazdki. Możesz też dodatkowo przykryć łóżko ciepłym pledem, który doda pomieszczeniu przytulności i świątecznego klimatu. Pamiętaj, że dekoracje powinny odzwierciedlać Twój styl. Powinny również stworzyć przyjemną przestrzeń dla domowników, w której poczują się bezpiecznie i miło.

Artykuł sponsorowany.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści