4 kwietnia 2023

Brodzik z akrylu czy konglomeratu – jaki najlepszy?

Brodzik prysznicowy to kluczowy element, od którego w dużej mierze będzie zależało to, czy korzystanie z kabiny prysznicowej będzie komfortowe. Ze względu na to, że brodziki są dostępne w różnych wzorach i rozmiarach, na pewno uda nam się dopasować je do swoich potrzeb. Czym się kierować podczas wyboru brodzika prysznicowego?

Brodzik do łazienki akrylowy

Brodzik do łazienki akrylowy cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest stosunkowo niedrogi, a jednocześnie trwały i prosty w montażu. Prace montażowe najczęściej przeprowadza się na specjalnej podstawie – obudowa brodzika jest wykonana ze styropianu lub pianki, dostępne są także modele samonośne. Powierzchnia brodzików akrylowych jest gładka, przyjemna w dotyku i, co najważniejsze, ciepła. Ma ogromne znaczenie podczas mycia się, szczególnie jesienią i zimą. Mocną stroną brodzika wykonanego z akrylu jest także to, że drobne uszkodzenia można bardzo łatwo naprawić – wystarczy zastosować płynny akryl.

Decydując się na zakup brodzika do łazienki z akrylu, musimy pamiętać o tym, aby nie stosować na nim środków zawierających substancje ścierne, gdyż powierzchnia może ulec zmatowieniu. Nie warto kupować brodzika, który jest najtańszy, gdyż szybko straci on estetyczny wygląd.

Do wad takiego wyposażenia łazienkowego bez wątpienia można zaliczyć to, że po dłuższym czasie użytkowania brodzika może on zaczął skrzypieć, a to co niektórym z nas może przeszkadzać. Najlepiej zdecydować się na model wzmocniony włóknem szklanym – dzięki temu na pewno będzie on bardziej wytrzymały.

Brodzik z konglomeratu

Kolejnym równie popularnym rozwiązaniem jest brodzik konglomeratowy wykonany z żywic poliestrowych połączonych z rozdrobnionymi skałami dolomitowymi. Cechuje go duża trwałość i odporność na zarysowania i odpryski oraz na uszkodzenia mechaniczne. Dużą zaletą brodzików wykonanych z konglomeratu bez wątpienia są ich walory estetyczne, gdyż prezentują się one naprawdę elegancko. Świetnie wpasują się w nowoczesne minimalistyczne aranżacje wnętrz, choć nie tylko. Powierzchnia brodzika jest miła w dotyku i odporna na zabrudzenia, a także na rozwój mikroorganizmów. Brodziki konglomeratowe są łatwe w montażu, gdyż są lekkie. Niestety są też bardzo drogie– ceny takich brodzików zaczynają się już od 600 złotych.

Jaki brodzik będzie dobrym wyborem? Zarówno ten wykonany z akrylu, jak i z konglomeratu to dobra propozycja. W tym wypadku dużo będzie zależeć od naszego budżetu, a także upodobań. Każde z rozwiązań ma wady i zalety, dlatego warto dobrze przemyśleć sprawę, zanim wybierzemy się na zakupy. Dla jednych kluczowa będzie funkcjonalność brodzika, dla drugich istotniejszy będzie jego wygląd. Niezależnie od tego, jaki brodzik wybierzemy, pamiętajmy, aby wybierać spośród wyposażenia łazienkowego od renomowanego producenta.

Treść promocyjna.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści