23 sierpnia 2022

Do jakich aranżacji pasują lamele drewniane?

Zastanawiasz się, w jakich pomieszczeniach w domu sprawdzą się lamele? Czym w ogóle jest dekoracja tego rodzaju? Do jakiej aranżacji najbardziej pasuje? Na powyższe pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  1. Czym są lamele?
  2. Do jakiej aranżacji pasują lamele dekoracyjne?

Chcesz dodać stylowego wyglądu każdemu pomieszczeniu w swoim domu? Możesz wykorzystać do tego rozwiązania wykonane z naturalnego drzewa, na przykład w postaci lameli ściennych. Co to są lamele ścienne i jak się je montuje? Do jakich wnętrz pasują lamele ścienne? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule. 

Czym są lamele?

Czym są lamele ścienne? Otóż to nic innego jak listwy drewniane, które można wykorzystać do stworzenia dekoracji ściennej. Ale to nie jedyne zastosowanie lameli. Dostępne w ofercie na stronie https://4wall.pl/181_lamele możesz także wykorzystać do wykonania ścianek ażurowych czy dekoracji na suficie. A zatem lamele drewniane pionowe pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Z ich pomocą bez problemu wydzielisz kilka stref w każdym pomieszczeniu. Do zalet lameli zalicza się również właściwości wygłuszające i tym samym fakt, że świetnie wpływają na akustykę danego pokoju.

Nie musisz montować lameli na każdej ścianie w salonie czy sypialni, aby uzyskać oryginalny i nowoczesny efekt. Wystarczy pokryć jedną powierzchnię – na przykład ścianę za telewizorem czy za kanapą. Równie doskonale będą się prezentować na ścianie tuż nad łóżkiem.

Wspominaliśmy również, że tego rodzaju listwy dekoracyjne można zamontować także na suficie. Niestety, takie rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Maksymalny potencjał lamele ścienne pionowe wykazują jedynie w wysokich pokojach. Warto również wiedzieć, że lamele zamontowane na suficie będące przedłużeniem tych, które umieściłeś na ścianie, optycznie powiększą pomieszczenie.  

Dysponujesz niewielkim pokojem i zależy Ci na tym, aby podzielić tę przestrzeń? Zamiast stawiać ściankę działową z cegieł lub regipsu, warto wykorzystać lamele. Dzięki temu uzyskasz ażurową ściankę działową, nadającą lekkość pomieszczeniu. Dodatkowo będziesz mieć pewność, że taka ścianka nie przytłoczy Twojego salonu – szczególnie jeśli jest naprawdę mały. Jeśli zależy Ci na stworzeniu ażurowej ścianki działowej, koniecznie zwróć uwagę na to, jakie lamele wybierasz. Do tego rozwiązania będziesz potrzebować czterostronne laminowane elementy. 

Jak montuje się lamele ścienne? Sprawa jest bardzo prosta! Będziesz potrzebował miarki i dobrego kleju montażowego. Same lamele układasz w taki sposób, jaki Ci najbardziej odpowiada. Najczęściej lamele montuje się pionowo, nieco rzadziej poziomo. Przed montażem warto oczywiście zagruntować ścianę i pomalować ją na odpowiedni kolor. Następnie na listwę dekoracyjną wystarczy nałożyć klej – ewentualnie specjalną taśmę montażową. Kolejny krok to klejenie lameli na ścianie i sprawdzenie pionu za pomocą poziomicy.

Do jakiej aranżacji pasują lamele dekoracyjne?

Do jakich aranżacji wnętrz pasują tego rodzaju listwy dekoracyjne? Okazuje się, że odpowiednio dobrane lamele mogą bez problemu dopasować się niemalże do każdego stylu. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Największą popularnością listwy dekoracyjne w postaci lameli ściennych pionowych cieszą się u osób, które aranżują wnętrza w swoim domu w stylu loftowym. Lamele dekoracyjne doskonale wpasują się do industrialnego wnętrza, w którym główną rolę odgrywa nie tylko surowe wykończenie, ale i neutralne barwy czy minimalistyczne dodatki. Taka aranżacja jest doskonałym tłem, na którym listwy dekoracyjne mocno się wyróżnią, dodając ciepła i przytulności w danym wnętrzu.

Lamelami ściennymi pionowymi możesz także ożywić, wprowadzając nieco dynamiki do salonu urządzonego w stylu rustykalnym czy boho. W takich aranżacjach listwy dekoracyjne będą wprowadzać nieco nowoczesności do sielankowego wnętrza. Lamele sprawdzą się również w mieszkaniu urządzonym w stylu vintage czy retro.

Jak widać lamele o szerokim zastosowaniu sprawdzą się również przy dekoracji wnętrz, szczególnie jeżeli ktoś chce uzyskać modny design i zależy mu na głębokich wzorach.

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści