18 czerwca 2021

Targi szansą na rozwój firmy

Czy warto inwestować w stoisko targowe? W obecnych trudnych czasach wiele wydarzeń targowych na całym świecie stoi pod wielkim znakiem zapytania, podobnie jak działalność wielu przedsiębiorstw. Firmy boją się inwestować z obawy przed utratą płynności finansowej oraz perspektywą braku zwrotu kosztów i niewielkimi zarobkami. Z drugiej zaś strony, inwestujemy aby później zebrać plony z tej inwestycji i należy to robić również teraz, pomimo trudnej sytuacji lecz każdą decyzję należy poprzedzić przemyślanym planem.

Do jednej z takich inwestycji zaliczamy zabudowy targowe mające reprezentować daną firmę podczas wydarzenia targowego. Można by dojść do pewnego wniosku – skoro większość tego typu imprez nie odbyło się lub zostało odwołanych, to po co przygotowywać się do kolejnych, jeśli nie wiadomo czy się odbędą? W dalszej części postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Inwestycja mimo niepewności

Przede wszystkim budowa stoisk, projektowanie i wszystkie procesy z tym związane, to rzeczy dość czasochłonne, wymagające wielu konsultacji pomiędzy zlecającym zabudowy targowe, a wykonawcą tegoż zlecenia. Logicznym jest więc, iż plany targowe zaczynamy nie miesiąc przed imprezą, a raczej rok wcześniej.

Pierwsze przygotowania zaczynamy już w firmie, gdzie najpierw należy wyodrębnić określoną kwotę, która zostanie przeznaczona na całe to przedsięwzięcie. Wysokość nakładów finansowych na samo stoisko stanie się jego wyznacznikiem, od tej kwoty zależeć będzie jego wielkość, funkcjonalność i atrakcyjność.

W pełnej gotowości

8-12 miesięcy, to dość długi czas, w którym może się wiele wydarzyć, jednak w obecnej sytuacji, będzie się działo już na lepsze. Gospodarka i wszystkie przedsiębiorstwa, potrzebują zdecydowanych działań i ruchu. Z czasem wszystkie gałęzie przemysłu wrócą do normalnego trybu i warto być dobrze przygotowanym, aby pewnym krokiem włączyć się do tego ruchu i wypaść doskonale na tle konkurencji.

Konkurencyjne stoisko

Projektowanie i budowa stoisk na targi, dla danej firmy powinna być przemyślana oraz wykonana przez profesjonalistów z doświadczeniem i pasją. Spełnienie tych warunków gwarantuje powodzenie podczas wystawy na danej imprezie.

Stoisko może być skromne, ale z „pazurem”, co sprawi, że zostanie ono zauważone na tle tych konkurencyjnych i przyciągnie do siebie rzesze odwiedzających, a tym samym potencjalnych klientów.

Zdarza się, że wystarczy nieprzeciętna osoba obsługująca stoisko, która swym profesjonalizmem, pozytywną energią i nieprzeciętnym podejściem do tematu przyciągnie więcej osób niż najbardziej „bajeranckie” stoisko.

Plany zabezpieczające

Chcąc być dobrze przygotowanym do promowania własnej działalności na wydarzeniu targowym, obecnie trzeba się zabezpieczyć z kilku stron. Poza przygotowaniem odpowiedniego projektu stoiska i jego późniejszym wykonaniem, warto też dokładnie zaznajomić się z warunkami finansowymi jakie panują w danej organizacji targowej. Za miejsce na hali przeważnie płaci się z góry dużo wcześniej, warto więc uwzględnić w umowie zwrot tej kwoty w przypadku gdyby wydarzenie nie doszło do skutku.

Z drugiej strony, również sama budowa naszego stoiska powinna być odpowiednio zaplanowana w czasie z obawy przed anulowaniem danych Targów. Można też pomyśleć o przechowaniu stoiska przez pewien okres, aż do momentu jego wykorzystania, tak aby całe przedsięwzięcie nie okazało się stratą.

Jak widać, wiele rzeczy trzeba zaplanować i przedyskutować zanim udamy się na Targi z własnym stoiskiem, ale warto się do tego dobrze przygotować, co daje bardzo dużą szansę na powodzenie i przyszłe zyski w firmie.

Treść sponsorowana

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści