19 grudnia 2020

Rodzaje motków – sprawdzamy, czym są włókna naturalne, a czym – syntetyczne!

Włóczka zdecydowanie jest podstawowym materiałem do dziergania. Co więcej – doskonale sprawdza się zarówno podczas pracy z drutami, jak i z szydełkiem, pozwalając Ci realizować nawet najbardziej wymagające projekty! Szukając odpowiedniej włóczki, niejednokrotnie mówisz o wełnie? To błąd! Czytaj dalej i przekonaj się, czym jest włóczka, czym wełna, a czym – motki syntetyczne! Takie szczegółowe rozróżnienie to pierwszy krok do rozwoju pasji!

Włóczka czy wełna? Sprawdzamy, w czym tkwi różnica!

Używanie poprawnej terminologii jest niezwykle istotne, także wówczas gdzie w dzierganiu jesteś początkujący. Nie tylko kształtuje dobre nawyki, ale przede wszystkim – nie prowadzi do nieporozumień, często nieprzyjemnych w skutkach. Ogromnym błędem jest na przykład zamienne stosowanie pojęć „włóczka” i „wełna”. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wełna jest włóknem naturalnym pozyskiwanym z sierści zwierząt, a włóczka to nic innego, jak materiał do dziergania. To właśnie włóczka może być naturalna, czyli wełniana albo syntetyczna. Jakie włóczki możesz znaleźć w sklepach i w jakich projektach sprawdzą się konkretne motki?

Motki naturalne – jakie dają możliwości?

Naturalne motki to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoki komfort użytkowania i są gotowi na bardziej skomplikowaną pielęgnację wydzierganych ubrań i dodatków. Włóczki naturalne mogą być pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Wśród najpopularniejszych możemy wyróżnić wełnę owczą, wełnę z alpaki, wielbłąda lub jaka i wełnę Merino. Nie należy jednak zapominać o jedwabiu, bawełnie i włóczce bambusowej. Chętnie wybierany jest również len, a rosnącym zainteresowaniem cieszy się włóczka z trzciny cukrowej. Co można zrobić z takich motków?

Zależnie od tego, na który rodzaj włóczki naturalnej się zdecydujesz, możesz wydziergać ubrania i dodatki odpowiednie na każdą porę roku! Włóczki wykonane z wełny zwierzęcej sprawdzą się zimą, a włóczki roślinne będą idealne latem. Możesz mieć pewność, że zagwarantują Ci wysoki komfort noszenia, nawet podczas bardzo intensywnych dni!

Motki syntetyczne – jakie mają zalety i dlaczego są warte uwagi?

Motki syntetycznie nierzadko cieszą się złą opinią. Ich przeciwnicy zaznaczają, że nie dają ciepła. Na szczęście mają mnóstwo zalet! Nie tylko są wytrzymałe, ale przede wszystkim – nie podrażniają skóry i są łatwe w systematycznej pielęgnacji. Co więcej – możesz zdecydować się na niebanalne mieszanki. Przemyślane połączenie włókien syntetycznych z naturalnymi pozwoli Ci cieszyć się podwójnymi zaletami! Co wydziergasz z motków syntetycznych? Maskotki, dodatki i ubrania.

Materiał promowany.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści