15 lipca 2021

Jak przedłużyć życie skórzanych butów?

W sklepach obuwniczych możemy znaleźć szeroki wybór skórzanych butów praktycznie na każdy sezon. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ są one niezwykle wytrzymałe, a poza tym zapewniają duży komfort. Trzeba jednak o nie dbać, jeśli zależy nam na tym, aby posłużyły przez długie lata. O czym należy pamiętać, aby przedłużyć żywotność skórzanych butów? Dowiedz się!

Jak prawidłowo dbać o skórzane buty? 3 najważniejsze kroki!

By skórzane buty towarzyszyły nam przez kilka sezonów, to musimy o nie regularnie dbać. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy nasze buty ze skóry naturalnej narażone są m.in. na wilgoć i mrozy. Oto 4 najważniejsze kroki, dzięki którym przedłużysz życie swoich ulubionych butów!

Czyszczenie

Jest to podstawowy krok, którego nie możemy unikać, ponieważ buty będą wyglądały nieatrakcyjnie, a co najważniejsze – będą ulegały szybszym zniszczeniom. Dlatego należy regularnie usuwać z nich brud za pomocą specjalnych środków do czyszczenia skóry. Najpierw powinniśmy wyjąć sznurówki i je wyczyścić, a następnie przejść do czyszczenia butów. Jeśli znajduje się na nich np. zastygłe błoto, to powinniśmy je usunąć za pomocą szczotki z naturalnego włosia, a następnie umyć buty zmoczoną szczotką lub ściereczką. Teraz pozostaje nam poczekać, aż wyschną.

Impregnacja

Aby wykonać impregnację butów skórzanych, potrzebny nam będzie specjalny środek, który na pewno bez problemu kupimy w sklepie obuwniczych. Ważne jest, aby był on odpowiedni do skóry naszych butów. Zakupiony preparat wystarczy nałożyć na powierzchnię buta i poczekać aż wyschnie. Powinniśmy powtarzać tę czynność wielokrotnie, dopóki nie zauważymy, że impregnat pozostaje na skórze buta.

Pastowanie

Teraz przyszedł czas na pastowanie. Taki produkt również możemy nabyć w sklepie sprzedającym obuwie. Należy jednak wiedzieć, że są one dostępne w wielu kolorach, dlatego trzeba na to zwrócić uwagę. Istnieją również bezbarwne pasty. Wystarczy, że weźmiemy ściereczkę i nabierzemy na nią pastę, którą następnie nałożymy na buty i pozostawimy na kilkanaście minut. Po tym czasie jej nadmiar trzeba usunąć.

Kiedy warto wykonać renowację butów?

Mimo dbałości o buty skórzane z czasem mogą one już nie wyglądać zbyt dobrze, bo tracą kolor, czy też pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Czy koniecznie musimy wtedy wyrzucić takie obuwie? Oczywiście nie! W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest renowacja butów Poznań, która składa się z trzech etapów:

  • dokładnego oczyszczenia,
  • odtłuszczenia (jeśli jest to skóra licowa),
  • pofarbowania butów za pomocą farb na bazie wody lub alkoholu.

Renowację obuwia możemy wykonać w Pracowni specjalistycznego czyszczenia i barwienia skór, zlokalizowanej w Poznaniu, która świadczy usługi klientom indywidualnym oraz biznesowym już od 1981 roku!

Zapraszamy: renowacja butów Poznań

Artykuł partnerski.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści