Ludzie dzielą się na trzy rodzaje: tych, którzy wolą brać prysznic rano, tych, którzy wolą robić to wieczorem, przed pójściem spać oraz tych, którzy decydują się na mycie dwa razy dziennie. Która z tych opcji jest najlepsza? Sprawdź!
Wieczorny prysznic dla relaksu
Babcie często mawiają, że na bezsenne noce najlepsza jest odprężająca kąpiel. Rzeczywiście – okazuje się, że przyjemna, ciepła woda oraz żel do mycia ciała o ładnym zapachu uspokajają, koją zmysły i pomagają lepiej zasnąć. Dlatego niemowlęta i małe dzieci najlepiej jest kąpać wieczorem, dzięki czemu wyciszają się i szybciej przygotowują do snu.
Prysznic w wodzie o temperaturze wynoszącej ok. 38 stopni Celsjusza pomaga podnieść temperaturę ciała. Kiedy już skończysz polewać się ciepłą wodą, stopniowy spadek temperatury będzie powoli skłaniał Cię do snu. Eksperci twierdzą, że gdy bierzesz prysznic, temperatura wewnętrzna ciała wzrasta, a jej obniżanie się podczas schnięcia wywołuje przyjemną falę błogiego spokoju rozchodzącą się po całym ciele i powoduje senność. Dlatego też wieczorem lepiej nie brać ciepłego prysznica, jeśli planuje się po nim jeszcze jakąś aktywność.
Poza tym wieczorna kąpiel ma jeszcze jedną ważną zaletę – pomaga usunąć ze skóry toksyny i zanieczyszczenia, które gromadzą się na niej w ciągu całego dnia. Dzięki temu kładziesz się do łóżka nie tylko w stanie relaksu, ale też z czystym i pachnącym ciałem.
Poranny prysznic na pobudzenie
Jest wiele osób, które rozpoczynają dzień od umycia całego ciała. Poranne prysznice, zwłaszcza te w letniej wodzie, pomagają pozbyć się ospałości, która pozostaje po nocnej regeneracji, i szybciej się wybudzić. Redukują też ewentualne zmęczenie po zarwanej nocy. Co ciekawe, poranna kąpiel sprzyja też kreatywności. Zatem jeśli w ciągu dnia czeka Cię ważna praca do wykonania, spróbuj wziąć letni prysznic, by zwiększyć produktywność w ciągu dnia.
Ponadto w nocy człowiek się poci, więc poranny prysznic pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i bakterii, które znajdują się na skórze. Dobry żel nawilżający do ciała o przyjemnym zapachu dodatkowo pozostawia naskórek miękki i pachnący przez cały dzień.
Kiedy najlepiej brać prysznic?
Jak widzisz, branie prysznica zarówno rano, jak i wieczorem ma swoje zalety. Najlepiej jest dostosować porę kąpieli do codziennych nawyków i własnej rutyny. Możesz też wziąć szybki prysznic dwa razy dziennie, ale pamiętaj przy tym, że zawsze istotne jest dbanie o zdrowie skóry. Ważne jest unikanie bardzo gorącej wody, która wysusza naskórek. Nie warto też przesadzać z czasem spędzonym pod prysznicem – 5 minut zdecydowanie wystarczy.
Odpowiedni żel do mycia ciała jest o wiele ważniejszy niż pora brania prysznica. Kosmetyk musi oczyszczać i nawilżać Twoją skórę w jak najbardziej naturalny sposób. Dobrze też, by miał w swym składzie prebiotyki, które wspomagają funkcje ochronne naskórka oraz wzmacniają barierę chroniącą przed wpływem czynników zewnętrznych. Liczy się też odpowiedni zapach. Jeśli wolisz brać prysznic rano, powinien on być rewitalizujący i orzeźwiający. Jeśli z kolei częściej myjesz się wieczorem, postaw na odprężający zapach.
Naturalny żel do mycia ciała – dlaczego właśnie taki?
Większość dostępnych na rynku żeli pod prysznic nie zwiększa nawilżenia skóry, a jedynie zapobiega jej wysychaniu. Jeśli chcesz, by naskórek był naprawdę nawilżony, stosuj nawilżający naturalny żel do mycia ciała. Powodów słuszności takiego wyboru jest wiele. Naturalny kosmetyk:
- wykorzystuje składniki pochodzenia roślinnego, które dokładnie oczyszczają skórę, a także są ekologiczne i nie trzeba martwić się ich jakością;
- nie zawiera składników, które niekorzystnie wpływają na naskórek;
- jest wydajny; ma gęstą konsystencję, która sprawia, że produkt starcza na znacznie dłużej;
- oczyszcza, jednocześnie nie wysuszając i nie uszkadzając skóry oraz zachowując jej naturalną barierę ochronną;
- wytwarza miękką pianę i niepowtarzalny aromat.
Niezależnie od pory, w której najbardziej lubisz brać prysznic, nigdy nie zapomnij o odpowiednim żelu, który wykorzystasz do mycia ciała.
Treść promowana.