30 kwietnia 2021

Propozycje marki Lavard na najmodniejsze dodatki męskie

Moda męska notuje współcześnie dynamiczny rozwój. Coraz więcej mężczyzn zaczyna zwracać uwagę na swój ubiór. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków. Duże znaczenie ma wykreowanie stylu smart casual, który promuje elegancję w codziennych sytuacjach.

Panowie coraz odważniej sięgają po niepopularne kiedyś elementy ubioru oraz łączą faktury i kolory. Duży wpływ na modowe wybory panów upowszechnianie się felietonów o modzie męskiej, które są kopalnią pomysłów. Nie bez znaczenia są dodatki. To dzięki nim zestaw smart casualowy lub biznesowy jest efektowny i elegancki. Najważniejsze z nich to poszetka oraz szelki i pasek. Przyjrzyjmy się jakie dodatki będą królować tej wiosny.

Dodatkiem, który fenomenalnie podkreśla formalne stylizacje jest krawat. Wiele lat temu był militarną chustą wiązaną pod szyją. Prędko przeniknął do eleganckiej mody męskiej i stał się powszechnie używany. Aktualnie występuje w kilku rodzajach, które mają znaczący wpływ na jego formalność. Zasadnicze znaczenie dla jego wyglądu ma jego materiał oraz wzór. Wyróżniamy różne szerokości krawatów. Istnieją krawaty żakardowe oraz te z dzianiny tzw. „knity”. Oryginalności nadają im sposoby wiązania, wśród których wymienić należy 3 najczęstsze. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najczęstszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Niemniej ciekawy jest typ „prosty”, który układa się w rozpoznawalną łezkę poniżej węzła. Wielu Panów zamiast krawata wybiera muszkę. Jest ona znakiem rozpoznawczym stylu black tie. Współcześnie jest noszona znacznie częściej niż w duecie z frakiem i smokingiem. Muszka opanowała stylizacje weselne w połączeniu z garniturem, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i chinosami. Można śmiało stwierdzić, że muszka przeżywa swój renesans. Dzieli się na modele eleganckie, ręcznie wiązane oraz te mniej formalne, np. w oryginalny wzór. Obecnie łamie stereotypy swojego wizytowego przeznaczenia. Świetnie wygląda w zestawach z białą koszulą i szelkami.
W okolicy zdominowanej przez krawat lub muchę znajduje się także poszetka. Czym ona właściwie jest i dlaczego mylona jest z brustaszą? Ta druga, czyli brustasza to mała kieszonka marynarki, znajdująca się na lewej piersi oraz przeznaczona do noszenia poszetki. Pełni funkcję ozdobną. Błędem jest wkładanie do brustaszy kwiatu, który prawidłowo wkładamy do butonierki. Z kolei poszetka to kwadratowa chusteczka z delikatnego materiału. Poszetka w wyraźny motyw oraz jasne kolory nadaje się do noszenia w dzień. Podczas wymagających nienagannego wyglądu okazji dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze codziennym lub biznesowym istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać identycznego wzoru. To ważne, aby nie przeciążać swojego ubioru przesadzonymi dodatkami.
Kolejnymi elementami ubioru męskiego, które noszą panowie są pasek oraz szelki. Elementy o analogicznym przeznaczeniu, ale zdecydowanie różnej popularności. Najczęstszym wyborem panów wciąż jest pasek. Jego głównym zadaniem jest podtrzymanie spodni we właściwym miejscu oraz funkcja ozdobna. Pasek męski może być swoistą biżuterią, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji oryginalności oraz luksusowego sznytu. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem są szelki. Można śmiało stwierdzić, że ich kariera od nowa nabiera tempa. Mają zastosowanie do spodni, które nie mają szlufek. Wyróżnia się szelki tworzące na plecach literę Y, a także te wykonane z gumy. Zdecydowanie najczęściej występują w duecie z muszką. To gorący trend, który może odmienić niejedną męską szafę. Warto je posiadać w swojej kolekcji.

Najciekawszym w ostatnich latach trendem są komiksowe skarpetki. Panowie wykonujący różne zawody decydują się na ubarwienie swojego ubioru w wyraziste akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od dowcipnych printów lub niesztampowych wzorów geometrycznych. Coraz modniejsze krótsze nogawki świetnie współgrają z kolorowymi skarpetkami. W tym wydaniu mogą być oryginalnym detalem w ubiorze biznesowym. Dzięki nim każda stylizacja staje się spersonalizowana i pozwala wyrażać siebie.
Lavard jest uznanym ambasadorem eleganckiej konfekcji męskiej. To firma darzona szacunkiem przez klientów. Marka Lavard stawia na kompleksowy ubiór mężczyzny, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w proponowanej ofercie znaleźć można także różne akcesoria, które wyróżniają się wysokogatunkowymi materiałami. Stylowe dodatki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie wiosennych stylizacji, którym nadadzą zupełnie innego charakteru. Są również ciekawą propozycją na prezent. Garderoba szykownego mężczyzny na pewno nie może się obyć bez ponadczasowego, skórzanego paska, wyrazistej i kolorowej poszetki czy zabawnych skarpet.

Materiał sponsorowany

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści