Kosmetologia wprowadza coraz nowsze technologie, które pozwalają pielęgnować skórę, zapewniając jej zdrowie i młody wygląd. Jedną z metod na dogłębne oczyszczenie, nawilżenie i wygładzenie cery jest oczyszczanie wodorowe, które wykorzystuje proces elektroporacji i wprowadzenie aktywnego wodoru w głąb skóry. Jak zatem wygląda ten zabieg? Jakie są efekty i ceny jego wykonania oraz czy są przeciwskazania do jego przeprowadzenia?
Oczyszczanie wodorowe – na czym polega?
Oczyszczenie wodorowe polega na wprowadzeniu w głąb skóry na poziomie komórkowym cząsteczek aktywnego wodoru. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki wprowadzeniu do najgłębszych struktur skóry wodór pozwala eliminować wolne rodniki. Dodatkowo w oczyszczaniu wodorowym stosuje się elektroporację, czyli impulsy elektryczne, które wspomagają doprowadzanie substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry. Zabieg wykonuje się profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych i przeprowadza w sześciu etapach.
W etapie pierwszym za pomocą wody wodorowej pod zwiększonym ciśnieniem niweluje się wolne rodniki tlenowe, które odpowiadają za procesy starzenia się skóry. Drugim krokiem jest wykonanie eksfoliacji, czyli usuwanie martwych komórek naskórka, które utrudniają działanie substancji aktywnych. Etap trzeci zapewnia skórze dotlenienie, które ułatwia wprowadzenie w głąb skóry aktywnych antyoksydantów. Proces ten stymuluje również produkcje kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry właściwej. W etapie czwartym w skórze rozprowadza się antyoksydanty za pomocą głowicy z ultradźwiękami. Powoduje to szybszą regenerację komórek, pobudzenie krążenia krwi, relaksacje i odprężenie mięśnie. Etap piąty liftinguje, dzięki czemu stymuluje powstawanie włókien kolagenowych, wygładzając i poprawiając elastyczność skóry.
Oczyszczanie wodorowe – efekty
Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem kompleksowym, który łączy w sobie siłę aktywnego wodoru i liftingujące działanie elektroporacji, czyli wykorzystywania działania fal elektromagnetycznym w postaci krótkich elektroimpulsów. Efekty oczyszczania wodorowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Wśród nich wyróżnić można:
– oczyszczenie porów skóry,
– usunięcie wolnych rodników tlenowych, które odpowiadają za procesy starzenia się skóry,
– poprawę elastyczności i jędrności dzięki stymulowaniu syntezy kolagenu i elastyny,
– usunięcie martwych komórek naskórka, co ułatwia tworzenie się nowych,
– dotlenienie głębokich warstw skóry,
– wyrównywanie kolorytu i usunięcie drobnych przebarwień,
– działanie kojące i odświeżające,
– łagodzenie stanów zapalnych, dzięki redukcji wolnych rodników tlenowych,
– regulację wydzielania sebum przez gruczoły łojowe.
Wskazania do wykonania zabiegu oczyszczania wodorowego
Zabieg oczyszczania wodorowego może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn chcących poprawić kondycje i wygląd swojej cery. Zalecany jest w przypadku rozszerzonych porów, zaskórników, zmęczonej, szarej, odwodnionej, suchej cery i pojawienia się pierwszych oznak starzenia. Szczególnie polecany jest dla osób, które narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak dym tytoniowy, spaliny, smog, promieniowanie UV.
Przeciwskazania
Oczyszczania wodorowego nie powinny stosować osoby z naruszeniem ciągłości skóry, otwartymi ranami, aktywnymi zmianami chorobowymi m.in. opryszczką oraz chorobami przewlekłymi, takimi jak nowotwory, padaczka oraz cukrzyca. Ze względu na użycie fal elektromagnetycznych zabiegu nie mogą wykonywać osoby z rozrusznikami serca i metalowymi implantami.
Oczyszczanie wodorowe – ceny
Zabieg oczyszczania wodorowego to koszt ok. 300 zł. Wykonać go można w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych.