5 października 2020

Laminowanie brwi – wskazania, efekty i przeciwwskazania do zabiegu

Choć trendy w stylizacji brwi ewoluują co kilka sezonów, jest kilka elementów, które pozostają niezmienne i zawsze modne. Brwi powinny być zadbane, odżywione i wyraziste. W związku z tym, że nie każdy ma to szczęście, by włoski naturalnie wyglądały estetycznie, salony kosmetyczne prześcigają się w oferowaniu kolejnych usług, poprawiających wygląd oprawy oczu.

Laminacja brwi to usługa, o której jeszcze kilka lat temu słyszało niewiele osób, a dziś jest jednym z częściej oferowanych zabiegów upiększających. Pozwala on zaoszczędzić czas poświęcany dotychczas na codzienną stylizację brwi. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób niezadowolonych z wyglądu oprawy oczu, a jednocześnie nieprzekonanych do makijażu permanentnego brwi. Na czy polega usługa i kto powinien z niej skorzystać?

Laminacja brwi – dla kogo? 

Laminacja brwi jest metodą stylizacji polecaną szczególnie osobom posiadającym cienkie i ledwo widoczne brwi. Do niedawna posiadaczki takich brwi najczęściej decydowały się na hennę, albo makijaż permanentny. Dla zwolenniczek bardziej naturalnego efektu, obawiających się trwałego nakładania barwnika, laminacja będzie najlepszym rozwiązaniem.

Laminowanie brwi sprawdzi się także tam, gdzie brwi układają się w różne strony, nie trzymają się łuku, czy mają tendencję do kręcenia. Ich codzienna stylizacja i nakładanie drogeryjnych kosmetyków do stylizacji może okazać się zgubne. Włoski dodatkowo obciążone stają się jeszcze trudniejsze do ułożenia. Dzięki laminacji są bardziej podatne na układanie, odżywione i błyszczące.

Z drugiej strony zabieg będzie korzystny także dla osób o brwiach bardzo sztywnych. Wbrew pozorom, mogą być one równie trudne do ułożenia. Laminacja umożliwia zmianę struktury włosków, dzięki czemu stylizacja łuku brwiowego staje się łatwiejsza. Bez względu na to, czy włoski zawsze były niesforne, czy zaszkodzono im źle przeprowadzanymi zabiegami, laminowanie pomoże odmienić ich wygląd.

Efektem laminacji brwi jest wewnętrzna odbudowa ich struktury, ujarzmienie włosków i nadanie im połysku. Oprócz tego widoczne jest ich pogrubienie i pogłębienie koloru. Zyskuje na tym cała okolica oczu, która staje się bardziej podkreślona i wyrazista.

Laminacja brwi krok po kroku

Zabieg laminowania brwi nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak przed zarezerwowaniem wizyty porozmawiać z kosmetyczką o ewentualnych przeciwwskazaniach i przewidywanym efekcie.

W większości gabinetów zabieg laminacji brwi będzie wyglądać podobnie, może się różnić składem użytych kosmetyków, a niekiedy także kolejnością nałożenia keratyny i botoksu. Generalnie jednak składa się na niego kilka kroków:

  1. Oczyszczenie brwi – przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest odtłuszczenie włosków. Do tego celu wykorzystuje się specjalne preparaty myjące, między innymi szampon do brwi i rzęs.
  2. Otwarcie łusek włosa – najpierw  na włoski zastosowany musi być aktywator – kwas tioglikolowy. Ten podstawowy element stylizacji pozwala zmienić kierunek wzrostu włosków, a jednocześnie cały kształtu łuku. Działanie kwasu sprowadza się do rozerwania budulca włosków i stworzenia nowego. Dzięki temu włos pozostaje plastyczny i podatny na układanie, co ułatwia nadanie mu pożądanego kształtu. Trzeba wiedzieć, że preparat pozostawia łuskę otwartą, dlatego ważne jest prawidłowe wykonanie kolejnych kroków, a więc zabiegów regeneracyjnych i pielęgnacyjnych. Kosmetyczka dokładnie rozprowadza aktywator specjalnie do tego celu przeznaczoną szczoteczką, po czym nakłada na łuk brwiowy przezroczystą folię i czeka, aż preparat zacznie działać.
  3. Odżywienie włosów – w celu wzmocnienia włosków najczęściej wykorzystuje się roślinny botoks. Substancja bogata jest w antyoksydanty, a także witaminy z grupy B, witaminę A, E, F. W swoim składzie ma zazwyczaj olej z czarnuszki, jojoby, jedwab, kwas mlekowy, a także proteiny soi i pszenicy. Zadaniem botoksu jest dogłębne nawilżenie, odżywienie i odbudowa włosków. Włoski są pogrubione, wzmocnione i błyszczące.
  4. Keratyna – zakończeniem zabiegu w salonie kosmetycznym jest nałożenie na brwi keratynowej odżywki, która pozwala na dłużej zachować efekt zabiegu i uzupełnić odżywcze substancje. Dodatkowo widoczny jest efekt uniesienia włosków od nasady. Odżywka powinna pozostać na brwiach przez około 24 godziny.
Zobacz także:  Laminowanie rzęs czyli zabieg, który kochają Polki

Zabieg laminowania brwi w profesjonalnym salonie kosmetycznym trwa od 30 do około 45 minut. Optymalny efekt jest widoczny na włoskach nawet przez 1,5 miesiąca.

Jak dbać o brwi po laminacji? 

Po laminacji brwi trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad, aby jak najdłużej cieszyć się efektem zabiegu. Przez 24 godziny po zabiegu powinno się zrezygnować z pływania w basenie i przebywania w saunie. Nie należy też moczyć brwi, ponieważ preparaty muszą mieć czas, aby się dobrze wchłonąć. Trzeba też postarać się nie dotykać brwi.

W kolejnych dniach można już normalnie funkcjonować, używać kosmetyków do demakijażu i malować brwi. Na basen, saunę i solarium można wrócić już po upływie doby. Warto też nawilżać brwi ulubionym olejkiem, a by efekt jak najdłużej był zadowalający, także przeczesywać przeznaczoną do tego celu szczoteczką.

Laminacja brwi – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Laminacja brwi nie jest zabiegiem szczególnie inwazyjnym, nie oznacza to jednak, że może być wykonana w każdym przypadku. Ze względu na bezpośredni kontakt substancji ze skórą, część osób musi zrezygnować z usługi lub przełożyć zabieg.

Laminowanie brwi nie powinno być wykonywane w przypadku osób, które :

  • w ciągu dwóch ostatnich lat chorowały na nowotwory,
  • borykają się ze świeżymi, niezabliźnionymi ranami w obrębie brwi,
  • cierpią na grzybice skóry, w szczególności w obrębie twarzy,
  • zmagają się z chorobami bakteryjnym albo wirusowymi,
  • mają choroby alergiczne oczu albo alergie skóry,
  • są w trakcie chemioterapii
  • w ostatnim czasie poddały się operacjom plastycznym w obrębie oczu.
Zobacz także:  Laminowanie rzęs czyli zabieg, który kochają Polki

Laminacja brwi w domu? 

Zabieg laminowania w salonie kosmetycznym kosztuje od 120 do 200 zł. Niektórzy sprzedawcy oferują kosmetyki do samodzielnego wykonania laminacji w domu i choć propozycja wydaje się kusząca, trzeba to dobrze przemyśleć.

Ze względu na działanie aktywatora, czyli kwasu tioglikolowego, lepiej by laminacja brwi została bezpiecznie wykonana w profesjonalnym salonie. W przeciwnym wypadku nieodpowiednio zaaplikowany preparat i źle przeprowadzona dalsza pielęgnacja może doprowadzić do uszkodzenia łuski i osłabienia włosków. Efektem będą włosy jeszcze bardziej kruche i łamliwe niż na początku. Brwi po źle przeprowadzonym zabiegu mogłyby nie tylko źle się układać, ale nawet przerzedzić. Profesjonalna kosmetyczka zadba o równomierną aplikację wszystkich kosmetyków na włoskach różnej długości, przeprowadzi też stylizację, poprawiającą efekt estetyczny.

Trzeba też pamiętać, że zabieg przeprowadzany jest w delikatnej części twarzy. W przypadku nieodpowiednio dobranych kosmetyków, albo ich nieprecyzyjnego nałożenia może dojść do podrażnienia oczu. Zabieg w profesjonalnym salonie minimalizuje ryzyko.

Laminacja brwi to zabieg coraz bardziej popularny i cieszący się szczególnym powodzeniem wśród posiadaczek cienkich, sztywnych i niesfornych brwi. Nadaje włoskom blasku, głęboko je odżywia i nawilża, unosi od nasady, a dodatkowo pogłębia kolor. Dzięki takiej metamorfozie brwi codzienna pielęgnacja brwi ogranicza się do ich rozczesania i nałożenia olejku, bez konieczności ich utrwalania, czy koloryzowania.

Click to rate this post!
[Total: 53 Average: 3.7]

Powiązane treści