6 października 2020

Laminowanie rzęs czyli zabieg, który kochają Polki

Wiele kobiet posiada rzęsy, których naturą jest cienki i prosty wygląd. Jeszcze do niedawna pierwszym pomysłem jaki przychodził do głowy kobietom, chcącym poprawić wygląd swoich rzęs był oczywiście zabieg ich przedłużania. Nie każda z pań może jednak poddać się temu zabiegowi. Na szczęście nie oznacza to, że takie kobiety skazane są na posiadanie niesatysfakcjonujących ich rzęs. Alternatywą, która ostatnimi czasy podbija serca kobiet na całym świecie a także i w samej Polsce jest laminowanie rzęs. Zabieg ten jest w stanie nie tylko pogrubić i podkręcić rzęsy. Laminowanie dodatkowo lekko unosi rzęsy a także przyciemnia je dzięki czemu stają się lepiej widoczne.

Jak wygląda zabieg laminowania rzęs?

Laminowanie rzęs to zabieg, który można wykonać w salonie kosmetycznym. Cały proces składa się z czterech etapów.

  • Etap 1

Na samym początku klientka zostaje przygotowana do wykonania zabiegu. Stylistka zajmuje się wtedy odtłuszczeniem rzęs a także nałożeniem na skórę pod oczami specjalny płatek, który będzie zabezpieczał dolne rzęsy przed sklejeniem się z górnymi. Płatek dodatkowo zapobiegnie przedostaniu się do skóry preparatów, które będą używane podczas wykonywania zabiegu.

  • Etap 2

Po przygotowaniu do zabiegu, stylistka nakłada na górną powiekę klientki silikonowy wałeczek po czym „nakręca” górne rzęsy na niego. Następnie nanosi odżywczy preparat. Substancja używana podczas zabiegu wzmacnia oraz pogrubia rzęsy. Odżywczy preparat sprawia również, że rzęsy w lepszy sposób przyjmują kolorowy pigment.

  • Etap 3
Zobacz także:  Laminowanie brwi - wskazania, efekty i przeciwwskazania do zabiegu

W trzecim etapie następuje farbowanie rzęs. Stylistka wykonuje je po tym jak preparat odżywczy wyschnie. Farba nakładana przez pracownicę salonu kosmetycznego najczęściej nosi czarny lub brązowy kolor.

  • Etap 4

Na samym końcu zabiegu wykonuje się jeszcze tak zwane „utrwalenie”. Stylistka aplikuje wtedy keratynę, której zadaniem jest właśnie utrwalenie nanoszonych wcześniej preparatów oraz farb.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że każdy z wyżej wymienionych etapów trwa około 15 minut. Łączny czas w jakim wykonywany jest cały zabieg zamyka się więc w obrębie 60-90 minut.

Ile czasu widoczny jest efekt zabiegu?

Okres widoczności efektów zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji każdej z klientek. Można jednak uznać, że najczęściej czas ten wynosi od jednego do dwóch miesięcy. Laminowanie rzęs nie uczula oraz nie podrażnia skóry. Wyjątkiem są jedynie przypadki, w których to klientka posiada nadwrażliwość na któryś ze składników zawartych w preparatach lub farbach. Takie zdarzenie ma jednak miejsce bardzo rzadko. Po zabiegu można bez żadnych obaw nakładać na skórę makijaż oraz zmywać go za pomocą preparatów. Możliwe są również wizyty na basenie bądź saunie ponieważ woda nie wpłynie źle na rzęsy po zabiegu. Po około dniu mija jakiekolwiek uczucie dyskomfortu a większość klientek nie odczuwa, żadnych dodatkowych negatywnych efektów zabiegu.

W jaki sposób dbać o rzęsy po zabiegu laminowania?

Na szczęście sam zabieg nie jest skomplikowany dlatego też po jego zastosowaniu nie obowiązują także, żadne większe obostrzenia. Należy pamiętać jednak o tym aby przez 24 godziny po zabiegu nie moczyć nigdzie oczu. Pierwszego dnia po zabiegu rzęsy mogą wydawać się posklejane i szorstkie, jednak odczucie to mija już kolejnego dnia. Wtedy też najczęściej widać osiągnięty efekt czyli uniesione i gęste rzęsy. Laminowanie rzęs nie zapewni spektakularnego efektu takiego jak stylizacja rzęs jednak atutem w tym przypadku jest bazowanie na naturze.

Zobacz także:  Laminowanie brwi - wskazania, efekty i przeciwwskazania do zabiegu

Koszt laminacji rzęs

Laminacja rzęs w profesjonalnym studiu kosmetycznym kosztuje około 250 złotych. W cenę wliczony jest najczęściej także zabieg stylizacji rzęs. Koszt zabiegu jest stosunkowo duży patrząc na to jakie efekty on daje, jednakże głównym atutem laminacji jest bazowanie na naturze. Dlatego też zabieg ten jest w szczególności polecany kobietom, które z różnych przyczyn nie są w stanie skorzystać z możliwości zabiegu stylizacji rzęs. Laminacja pozwala na uzyskanie naturalnego i efektownego wyglądu rzęs.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści