25 września 2023

Na czym polega hair cycling? Nowy trend w pielęgnacji włosów

Hair cycling to nowa metoda pielęgnacji włosów, która polega na cyklicznym stosowaniu produktów nawilżających, regenerujących i odżywczych do włosów. Raz stosujesz na przykład szampon nawilżający, kolejnego dnia sięgasz po szampon regeneracyjny, a za dwa dni – mocniej oczyszczający. Naprzemiennie też używasz różnych rodzajów odżywek, masek i serum. Efekt? Wzmocnione, zdrowsze i bardziej lśniące włosy.

Dla kogo sprawdzi się metoda hair cycling?

To dobra metoda dla wszystkich osób, które chcą poprawić kondycję włosów, a dotychczas stosowane metody domowej pielęgnacji nie przynosiły rezultatu. Hair cycling jest szczególnie polecany osobom, których włosy są suche, matowe, szorstkie, łamliwe, przetłuszczające się czy poddawane intensywnym zabiegom chemicznym i stylizacyjnym.

Dlaczego hair cycling działa?

Hair cycling jest trendem kosmetycznym, który zrodził się jako następstwo skin cycklingu. W pielęgnacji skóry warto używać naprzemiennie na przykład serum przeciwzmarszczkowego z retinoidami oraz serum odbudowującego barierę hydrolipidową – w zależności od potrzeb skóry, aktualnego sezonu itd. Natomiast hair cycling – na czym polega? Metoda dotyczy włosów i polega na cyklicznym stosowaniu kilku składników aktywnych dopasowanych do potrzeb włosów. To przede wszystkim urozmaicenie włosowej rutyny.

Co warto wiedzieć przed wdrożeniem hair cycling?

  • Jeśli Twoim jedynym kosmetykiem jest szampon, pora uzupełnić go o dobre 2-3 odżywki o różnym działaniu (odżywczym, regeneracyjnym, nawilżającym).
  • Możesz myć włosy tak często, jak do tej pory. Po każdym myciu należy zastosować maskę lub odżywkę o nieco odmiennym działaniu.
  • W dni, w których nie myjesz włosy nałóż na nie ochronne serum bez spłukiwania lub zastosuj spray nawilżający, które ochronią przed odparowywaniem wilgoci.

Krok pierwszy hair cyclingu: regeneracja

W pierwszym kroku hair cyclingu wybierz odpowiedni szampon oczyszczający i maskę dogłębnie regenerującą włosy. Może zawierać proteiny pochodzenia roślinnego, czyli białka, które odbudowują strukturę włosów. Inne niezbędne składniki regeneracyjne to na przykład niacynamid (witamina B3), kwas cytrynowy i olejki bogate w lipidy.

Krok drugi: nawilżanie

Każdy rodzaj włosów potrzebuje nawilżenia. Z włókien wyparowuje bowiem woda, a zjawisko jest nasilone w okresie letnim i grzewczym, gdy włosy tracą większe ilości wody. Kolejnego razu umyj więc włosy szamponem delikatnie oczyszczającym i zaserwuj włosom dawkę nawodnienia w postaci maski lub odżywki. Składnikiem mocno nawilżającym jest na przykład kwas hialuronowy.

Krok trzeci hair cycling: odżywienie

Raz w tygodniu sięgnij po produkt mocno odżywczy. Może to być odżywka z proteinami albo magiczna woda lamelarna z cząsteczkami aminokwasów, które przenikają w strukturę włosów i wzmacniają ją od środka. Odżywcze działanie mają też olejki do włosów i sera – dopasuj formę kosmetyku do własnych potrzeb.

Chociaż metoda na pierwszy rzut okiem może wydawać się skomplikowana, tak naprawdę bardzo szybko zaczniesz orientować, czego potrzebują Twoje włosy. Wystarczy zaobserwować efekty po zastosowaniu konkretnego kosmetyku i będziesz wiedzieć, jak reagują po proteinach, a jak działają na nie składniki nawilżające. Rozpoznanie naturalnych tendencji pozwoli lepiej dobrać produkty pielęgnacyjne do aktualnego zapotrzebowania włosów.

Artykuł sponsorowany.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści