23 września 2022

Jakie środki ochrony są niezbędne dla pracowników medycznych?

Zawody medyczne wiążą się z dużą odpowiedzialnością, stresem, ale także ryzykiem. Jesteś pracownikiem medycznym? Dowiedz się, jak zadbać o higienę i bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Dezynfekcja to podstawa

W zawodach medycznych podstawą jest oczywiście dezynfekcja. W związku z tym warto zaopatrzyć się w żele i spraye antybakteryjne. Oprócz tego dobrze jest zawsze mieć przy sobie nawilżane chusteczki odkażające. Przede wszystkim jednak nie zapominaj o częstym myciu rąk, a następnie dokładnym osuszeniu ich. Warto także regularnie stosować kremy, które zapobiegają wysuszaniu się naskórka. Przy częstym stosowaniu środków do dezynfekcji niestety bardzo łatwo dochodzi do uszkodzeń skóry, co sprzyja przedostawaniu się do organizmu niebezpiecznych drobnoustrojów. W związku z tym, dbanie o odpowiednie nawilżenie jest naprawdę ważne.

Niezawodna odzież medyczna

Jeżeli należysz do personelu medycznego, z pewnością już wiesz, że musisz nosić specjalną odzież ochronną. W przypadku pań mogą to być np. sukienki lub żakiety medyczne. Oczywiście, możesz także zdecydować się na uniwersalny wariant, czyli bluzę i spódnicę albo długie spodnie. Dla panów produkowane są m.in. specjalne marynarki medyczne. Większość lekarzy natomiast wybiera klasyczny fartuch. Zaletą takich ubrań jest to, iż nie krępują one ruchów i pozwalają skórze oddychać przy jednoczesnym zachowaniu całkowitej ochrony. Wysokiej jakości odzież medyczną i ochronną znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://sklep-fartuchyochronne.pl/. Dostępna odzież jest w różnych kolorach, w zależności od wymogów Twojej placówki lub też własnych preferencji.

Dodatkowe środki ochrony

Oprócz tego w niektórych sytuacjach warto użyć dodatkowych zabezpieczeń, np. maseczek ochronnych. Przydatne mogą być także sterylne ochraniacze na buty oraz czepki. Podczas wykonywania wielu czynności medycznych absolutnie obowiązkowe są również rękawiczki, które chronią zarówno personel, jak i pacjentów.

Jeżeli zadbasz o odpowiednie środki ochrony, z pewnością będziesz czuć się komfortowo i bezpiecznie w swojej pracy.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści