4 grudnia 2023

Jak prawidłowo stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy to jeden z tych kosmetyków, które podbijają Internet i nasze serca. Do niedawna nieco pomijany, dziś stanowi niezbędny krok w naszej pielęgnacyjnej rutynie. Nic dziwnego – to w końcu produkt do zadań specjalnych, wspierający naszą skórę w walce z problemami i działający prewencyjnie. Wydawałoby się, że używanie serum jest niezwykle łatwe, możemy jednak popełnić parę błędów, które obniżają efektywność serum, a nawet sprawią, że zamiast pomóc, serum może nam zaszkodzić. Jak więc prawidłowo stosować serum do twarzy, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami i piękną cerą?

Czym jest serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk, który dzięki temu, że zawiera w sobie dużą ilość substancji aktywnych, takich jak witaminy i kwasy np. hialuronowy czy antyoksydanty, jest produktem szczególnie pomocnym w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami i wypryskami na skórze. Dlaczego? Ponieważ skoncentrowanie substancji aktywnych jest dużo wyższe niż w zwykłych kremach do twarzy, przez co działanie serum jest dużo silniejsze. Jednocześnie jego konsystencja jest dużo lżejsza niż kremu. Serum zazwyczaj jest wodniste lub żelowe, co pozwala na szybkie wchłanianie się w skórę i jej głębokie penetrowanie.

Wybór odpowiedniego serum

Przy wyborze serum powinnyśmy kierować się problemami skórnymi, z którymi się borykamy. Jeżeli więc nasza skóra potrzebuje konkretnej dawki nawilżenia, powinnyśmy wybrać serum nawilżające z kwasem hialuronowym. Gdy chcemy wygładzić zmarszczki lub im zapobiec, sięgajmy po serum z retinolem lub kolagenem. Pamiętajmy jednak, aby na początku wybierać serum z retinolem o niskim stężeniu, a dopiero później stopniowo zwiększać ilość retinolu w serum. Gdy na naszej twarzy widoczne są przebarwienia, ratunkiem okaże się serum z witaminą C. Dobre serum z witaminą C powinno zawierać stabilną formę tej witaminy, dzięki czemu będzie bardziej skuteczne. Ponadto ważne jest, aby buteleczka była ciemna i nieprzezroczysta, aby chronić serum przed działaniem światła. W drogeriach znajdziemy serum na prawie każdy problem z cerą, który może nam się przytrafić.

Prawidłowa aplikacja i częstotliwość stosowania

Stosowanie serum zazwyczaj powinno się odbywać wieczorem, ponieważ skóra regeneruje się w czasie snu, jednak niektóre z nich można stosować także w trakcie naszej porannej rutyny, np. serum nawilżające. Przed nałożeniem serum powinnyśmy dokładnie oczyścić twarz, usuwając wszelkie zanieczyszczenia i resztki makijażu. Niewielką ilość serum należy delikatnie wklepać w skórę, zaczynając od obszarów problematycznych, obfitych w przebarwienia czy zmarszczki. Gdy serum wchłonie się całkowicie, możemy przechodzić do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Unikajmy stosowania serum z witaminą C równocześnie z produktami zawierającymi kwasy AHA/BHA, ponieważ może to podrażnić skórę. To samo dotyczy serum zawierającego retinol. Serum z witaminą C to doskonały dodatek do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Musimy jednak pamiętać o tym, że serum nie zastąpi kremów, w szczególności kremów z filtrem SPF. Dlatego powinnyśmy wystrzegać się częstego błędu, który polega na rezygnacji z kremów w trakcie stosowania serum. Serum i krem uzupełniają się nawzajem, dlatego nie możemy ominąć żadnego z kroków. Kolejność aplikacji kosmetyków od najlżejszych (serum) do najcięższych (krem) również jest kluczowa.

Artykuł promocyjny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Powiązane treści