26 września 2023

Damskie perfumy na różne okazje i pory roku

Wiele z nas korzysta z jednego zapachu przez okrągły rok – i nie jest to najlepszy pomysł. O perfumach warto myśleć tak samo, jak o poszczególnych elementach garderoby. Inne ubrania zakładamy wiosną, latem, jesienią i zimą, jak i w zależności od sytuacji: w ciągu dnia, szykując się na wieczorne wyjście, w weekend itd. Kierując się tą zasadą warto zainwestować w damskie perfumy na różne okazje oraz pory roku. Kilkoma wskazówkami dzielimy się w naszym poradniku.

Jak dobierać damskie perfumy do sytuacji?

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest to, że poszczególne zapachy mogą być przeznaczone do noszenia w zupełnie różnych sytuacjach. Tak jak nie nakładamy bardzo intensywnego, wyzywającego makijażu do biura, tak nie powinnyśmy używać emanujących seksapilem, niezwykle intensywnych zapachów w sytuacjach zawodowych.

Do pracy wybieraj eleganckie, ale stonowane zapachy, o średniej intensywności, które nie będą drażnić współpracowników.

Po intensywniejsze i bardziej kobiece kompozycje sięgaj szykując się do wielkiego wyjścia, przede wszystkim wieczornego.

W weekend, gdy możesz pozwolić sobie na więcej swobody i spędzasz czas głównie z bliskimi, wybieraj lekkie, nienarzucające się kompozycje kwiatowe.

Z kolei planując wyjście ze znajomymi do klubu, gdzie możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, sięgnij po wyrazisty, nieoczywisty zapach, który od razu postawi Cię w centrum zainteresowania.

Perfumy damskie a pora roku

Kolejną determinantą wyboru zapachu jest pora roku. Nikt z nas nie nosi tych samych ubrań przez 12 miesięcy, prawda? Nie ma zatem powodu, aby używać wciąż jednego tylko zapachu. Pamiętajmy, że perfumy są inspirowane naturą, w której jedyną stałą rzeczą jest zmiana – warto zatem mieć w swojej toaletce kilka zapachów na różne pory roku.

Wiosną sięgaj po kompozycje kwiatowe, dziewczęce, romantyczne, w których pierwsze skrzypce grają nuty konwalii, frezji, jaśminu, fiołka, piwonii czy magnolii.

Latem przejdź w kierunku subtelnych, nienarzucających się, ale jednocześnie świeżych zapachów, w których na pierwszy plan wybijają się nuty cytrusowe i kwiatowe. W upalne dni świetnie sprawdzają się mgiełki perfumowane oraz wody toaletowe.

Jesienią warto postawić na perfumy bardziej wyraziste, o słodkich nutach zapachowych, w których można się doszukać np. suszonych owoców, wanilii, piżma czy drzewa sandałowego.

Zimą z kolei przechodzimy w kierunku stosunkowo ciężkich, drzewnych i korzennych zapachów, które pozwalają wyróżnić się w zamkniętym pomieszczeniu, roztaczają aurę elegancji i świadomie akcentowanej kobiecości.

Rada

Wybierając zapachy na różne pory roku zawsze miej na uwadze, że dana kompozycja może pachnieć zupełnie inaczej w zależności od indywidualnych predyspozycji – rodzaju skóry, poziomu higieny, temperatury i wilgotności powietrza, a także sposobu aplikacji.

Zwróć uwagę na rodzaje posiadanych perfum

Zakup kilku flakoników perfum na różne okazje i pory roku stanowi pewne obciążenie finansowe. Można tutaj jednak zastosować proste rozwiązanie: wybierz zarówno wody perfumowane, jak i nieco tańsze wody toaletowe.

Te drugie świetnie sprawdzają się latem, ciepłą wiosną czy jesienią, zwłaszcza w sytuacjach, w których chcemy pachnieć subtelnie, nie epatować intensywną kompozycją, a jedynie uzupełnić swoją stylizację atrakcyjnym zapachem.

Wody perfumowane, o wiele intensywniejsze i trwalsze, są doskonałym wyborem do pracy oraz na ważne wyjścia, zwłaszcza wieczorem. Warto po nie sięgać również jesienią i zimą, kiedy to więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach i musimy zadbać o to, aby pachnieć atrakcyjnie przez wiele godzin.

Gdzie warto kupić damskie perfumy w dobrej cenie?

Szeroki wybór damskich perfum, w tym wód toaletowych, wód perfumowanych czy subtelnych mgiełek perfumowanych (idealne na wakacje) znajdziesz w ofercie Super Drogerii. To sprawdzona przez setki klientów drogeria internetowa, która gwarantuje oryginalność dostarczonych produktów, oferując również atrakcyjne cenowo testery perfum.

Damskie perfumy czołowych marek, w tym Chanel, Dior, Yves Saint Laurent, Hermes, Guerlain, Armani czy Gucci znajdziesz na https://www.super-drogeria.pl/.

Artykuł partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści