28 sierpnia 2023

Czego życzyć dziecku z okazji urodzin, komunii i świąt? Podpowiadamy

Oficjalne uroczystości wiążą się z koniecznością składania życzeń. Moment ten jest dla wielu osób problematyczny, przez co obecność na konkretnym przyjęciu może powodować wzrastające uczucie stresu. Czego życzyć dziecku, aby uniknąć wpadki? Oto najlepsze życzenia dla dzieci, które wykorzystasz na urodzinach, komunii i świętach!

Czego się życzy dziecku na komunię?


Komunia jest wyjątkowym dniem dla wierzących rodzin. Przyjęcie tego sakramentu jest wprowadzeniem dziecka w tajniki wiary. Zwyczajowo przyjęła się tradycja obdarowywania najmłodszych upominkami – zwłaszcza jeśli dotyczy to bliskiej rodziny. Zatem czego życzyć dziecku w dniu komunii, aby słowa te stały się wartościowe? Warto odnieść się do wiary w Boga i zachęcenia do jej pogłębienia. Sama uroczystość ma religijny charakter, dlatego nawiązanie do niej będzie zupełnie na miejscu. Dziecku można życzyć zawierzenia Jezusowi i Maryi swoich najgłębszych pragnień, codziennych wątpliwości oraz sukcesów. Wartościowe będą również życzenia pogody ducha i czerpania z korzyści życia, a także zachęcania pociechy do pielęgnowania szacunku względem rodziców. Z okazji komunii świętej można również życzyć sukcesów w życiu osobistym – na przykład dobrych ocen w szkole. „Świeckie” życzenia nie powinny jednak stanowić głównej osi zwrotu, który padnie podczas obdarowywania dziecka prezentem komunijnym.

Czego życzyć dziecku na urodziny?

Zupełnie innego typu życzeń wymaga przyjęcie urodzinowe. Nie jest ono w żaden sposób powiązane z wyznaniem, dlatego podczas uroczystości tego typu warto zrezygnować z nawiązywania do Boga i wiary. Zamiast tego lepszym rozwiązaniem będzie natomiast skupienie się na codziennym życiu dziecka. Dobre oceny, możliwość realizowania pasji oraz chęć czynienia dobra na świecie to najważniejsze życzenia, jakie można złożyć dziecku podczas urodzin. Wraz z jego rozwojem można dodatkowo wspomnieć również o wartości zdrowia, relacji międzyludzkich i dbania o przyjaciół – będzie to szczególnie istotne w przypadku wręczania prezentu i życzeń, które są skierowane do nastolatka lub starszego dziecka.

Czego życzyć dziecku na święta?

Święta to znakomity czas na obdarowywanie się prezentami. Pięknie zapakowane zabawki i gadżety uatrakcyjnią każdą Wigilię, a szczere życzenia podniosą rangę całego spotkania w gronie rodziny. Problem pojawia się jednak wówczas, kiedy przychodzi czas ubrania swoich myśli w odpowiednie słowa. Na święta można złożyć dziecku życzenia pomyślności, dobrobytu, zdrowia oraz pogody ducha. Warto również wspomnieć o chęci do działania, cieszeniu się z małych rzeczy i konieczności doceniania starań rodziców. Dziecko z pewnością chętnie przyjmie prezent świąteczny, któremu towarzyszyć będzie nawiązanie religijne. Same święta mają bowiem uniwersalny charakter, jednak jest to niezmiennie uroczystość związana z narodzinami Jezusa. Inspiracji można poszukać w Biblii, wybierając interesującą przypowieść – na przykład tą o siewcy i ziarnach. Boże Narodzenie jest również obchodzenie w rodzinach mniej religijnych, dlatego w zależności od poziomu zaangażowania dziecka i jego rodziców w wiarę, warto odpowiednio dostosować charakter życzeń do tego o większym lub mniejszym nacechowaniu religijnym.

Inne propozycje życzeń

Powyższe okazje nie są jedynymi, które sprawiają problem w składaniu życzeń. Równie często pada bowiem pytanie – czego życzyć dzieciom w dniu dziecka lub po zakończeniu roku szkolnego? Wówczas życzenia te powinny mieć bardziej uniwersalny charakter. Ze względu na mniejszą renomę takiej okazji, warto zdecydować się wówczas na krótkie i zwięzłe życzenia, które pozostaną w głowie najmłodszych na długo. Mogą mieć one humorystyczną formę, nawiązującą do ulubionej kreskówki lub komiksu.

Składanie życzeń to spore wyzwanie, jednak w zestawieniu wyborem idealnego prezentu, nie wydaje się być zbyt skomplikowany. Warto jednak pamiętać, że życzenie dla dziecka powinny być po części skierowane do rodziców. Opiekunowie malucha są z reguły obecni przy ich składaniu, dlatego warto po części nawiązać do osoby mamy lub taty. Kierując się nadrzędnymi wartościami, takimi jak dobro, przyjaźń i miłosierdzie, można znaleźć odpowiednie słowa, które wpasują się w każdą okazję. Nie ma znaczenia, czy problematyczną kwestią jest to, czego życzyć po urodzeniu dziecka, czy też jak sformułować piękne zdanie na chrzcinach – powyższe zasady sprawią, że odpowiednie słowa przyjdą na myśl wtedy, kiedy dojdzie do momentu przekazania właściwego upominku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Powiązane treści